The map, 2013, based on 1.1 billion users

Pri rannej streľbe v nočnom klube v centre Clevelandu skončilo v nemocnici deväť ľudí, ale podľa úradov neboli hlásené žiadne obete.

Polícia uviedla, že podľa predbežných informácií niekto spustil paľbu na skupinu ľudí v štvrti Warehouse District v nedeľu krátko pred pol treťou ráno, keď sa kluby zatvárali. Podozrivý potom z miesta činu ušiel.

Náčelník clevelandskej polície Wayne Drummond uviedol, že zasiahnutých bolo sedem mužov a dve ženy vo veku od 23 do 38 rokov. Jeden z mužov bol vážne zranený, zatiaľ čo zranenia ostatných boli podľa neho ľahké.

Policajti zaradení do týždennej služby v okrese dorazili rýchlo a poskytli lekársku pomoc, po ktorej boli obete prevezené do zdravotníckeho centra MetroHealth. Po podozrivom sa pátralo a vyšetrovatelia hľadali záznamy z mnohých kamier v oblasti a prisľúbili, že zábery podozrivého rozošlú spravodajským organizáciám.

Polícia uviedla, že v tejto chvíli nič nenasvedčuje tomu, že by v niektorom z klubov došlo k nejakému incidentu, ktorý by predchádzal streľbe.

Bezprostredne neboli hlásené žiadne zatknutia. Polícia požiadala každého, kto má informácie o streľbe, aby ju kontaktoval.

Starosta mesta Justin Bibb to označil za “tragický a smutný deň”, ktorý “skutočne poukazuje na obrovský problém so zbraňami, ktorý máme nielen v Clevelande, nielen v Ohiu, ale v celej tejto krajine”. Bibb vyzval štátnych a národných zákonodarcov, aby dali vedeniu mesta viac nástrojov na potláčanie šírenia strelných zbraní.

“Už ma nebaví dostávať tieto telefonáty neskoro v noci,” povedal. “Je mi zle z toho, že počúvam od našich obyvateľov a obetí násilia páchaného strelnými zbraňami a republikáni nás ako starostov obviňujú z násilnej trestnej činnosti. Potrebujeme ich pomoc.”

Úradníci uviedli, že v okrese je každý víkend k dispozícii veľká policajná prítomnosť a policajti a pracovníci prvého kontaktu boli schopní okamžite reagovať spolu s členmi oddelenia šerifa.

Drummond povedal, že strelec sa rozhodol strieľať do davu napriek viditeľnej prítomnosti policajtov a ani pridanie “ďalších 2 000 policajtov” by nezastavilo to, čo sa stalo. Vyzval na “komplexný” prístup zahŕňajúci “hospodársky rozvoj, prevenciu, intervenciu, príležitosti”, ktorý by pomohol zmeniť situáciu.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…