S príchodom jari a leta sa stretávame aj s nepríjemnými nevítanými hosťami na našich balkónoch a terasách – bzdochami.

Tento otravný hmyz je častým problémom, ktorý rieši mnoho ľudí, keď sa teší na príjemný čas strávený na balkóne alebo terase. Nech už máte doma malý balkón alebo veľkú terasu, tieto tipy vám pomôžu zabezpečiť, že sa týchto nežiaducich návštevníkov zbavíte účinne a bezpečne.

  1. Využite silu esenciálnych olejov: Esenciálne oleje z byliniek ako mäta alebo levanduľa sú vynikajúcim prirodzeným repelentom. Vydávajú príjemnú vôňu, ktorú bzdochy nemôžu zniesť. Aplikujte tieto oleje na okenné rámy, dvere alebo v okolí balkóna a užite si príjemnú vôňu bez prítomnosti bzdoších.
  2. Cesnakový sprej: Bzdochy nemajú radi cesnak, a preto je ideálnym spôsobom, ako ich odradiť od prístupu na váš balkón, pripraviť si cesnakový sprej. Môžete ho jednoducho nastriekať na miesta, kde sa zvyknú zdržiavať, alebo položiť strúčiky cesnaku priamo na okenné parapety.
  3. Povysávajte bzdochy: Ak sa vám bzdochy už dostali na balkón, jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa ich zbaviť, je povysávať ich. Rozdrvovať ich nie je dobrý nápad, pretože tak uvoľnia ich zápach. Po vysatí ich zlikvidujte do uzavretej tašky a vyhoďte do odpadkov.
  4. Udržujte priestor v suchu: Bzdochy sú priťahované teplými a vlhkými prostrediami. Preto je dôležité udržiavať vašu terasu alebo balkón v suchu, aby ste predišli ich prítomnosti. Skontrolujte, či nemáte upchaté odtoky alebo kvapkajúce potrubia.
  5. Svetlo: Rovnako ako iný hmyz, aj bzdochy sú priťahované svetlom. Preto je dôležité nechať svetlo na balkóne alebo terase svietiť iba v prípade potreby. Ak si na balkóne alebo terase zapnete svetlo, je pravdepodobné, že tým priamo lákate tieto nepríjemné hmyzí hostí.Využite tieto tipy na zbavenie sa nežiaducich bzdoších a užite si pokojný čas na vašom balkóne alebo terase bez ich prítomnosti. Bezpečné a prirodzené metódy vám umožnia ochrániť váš priestor pred týmito otravnými návštevníkmi a vytvoriť pohodlné prostredie pre vás a vašich hostí.

 

 

Zdroj: wikipedia, Báječné ženy

zdroj obrázka: wikipedia.org

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…