The map, 2013, based on 1.1 billion users

Ženu z Maine pohrýzol v piatok medveď, ktorého udrela do tváre po tom, ako začal prenasledovať jej psa.

Žena, 64-ročná Lynn Kellyová, pracovala na svojom dvore v Porteri, ktorý susedí s New Hampshire, keď jej pes začal štekať a vbehol do lesa, uvádza sa v tlačovej správe oddelenia vnútrozemského rybolovu a divej prírody štátu Maine.

Kellyová povedala pobočke CNN WMUR, že keď sa jej pes vrátil, prenasledoval ho medveď.

“Pribehla som k miestu, kde spadol, volala som ho, až nakoniec vybehol späť. A hneď za ním bol medveď,” povedala Kellyová pre spravodajskú stanicu. “Medveď sa pozrel na mňa a ja som sa pozrla na medveďa. Myslím, že sme sa obaja navzájom vyľakali.”

Ministerstvo vnútrozemského rybolovu a divokej prírody vo svojej správe uvádza, že “Kellyová sa postavila medveďovi čelom, a keď sa medveď postavil, postavila sa čo najvyššie a potom ho udrela do nosa.”

Vtedy ju medveď uhryzol do pravej ruky a zanechal jej bodné rany na zápästí, uviedlo oddelenie.

Po údere medveď pustil jej zápästie a utiekol späť do lesa, uvádza sa v správe.

Kelly zavolal na tiesňovú linku a bol prevezený do miestnej nemocnice, kde mu ošetrili zranenia. Odvtedy bola prepustená. Jej pes nebol zranený.

Medveďa podľa oznámenia od “vyprovokovaného útoku” nikto nevidel. Oddelenie uviedlo, že nastražili dve živé pasce, aby sa pokúsili zviera chytiť, pričom poznamenalo, že v predchádzajúcich dňoch ho videli jesť vtáčie zoby na dvoroch susedov.

Oddelenie vyzvalo obyvateľov štátu Maine, aby si v prípade, že uvidia medveďa, “udržiavali odstup” a “nezaháňali ho do kúta ani ho nevyrušovali”. Majitelia psov by mali vodiť svojich psov na nenatiahnuteľných vôdzkach a “nestavať sa medzi svojho psa a medveďa”.

Podľa webovej stránky ministerstva žije na území štátu Maine približne 24 000 až 36 000 medveďov čiernych. Oddelenie uvádza, že počet hlásení súvisiacich s medveďmi sa zvyšuje na jar a v lete, keď medvede ničia vtáčie kŕmidlá alebo sa dostávajú k ľudským odpadkom. Väčšine konfliktov s medveďmi sa dá predísť “odstránením bežných potravných lákadiel v okolí domov”, uvádza ministerstvo.

zdroj: cnn.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…