The map, 2013, based on 1.1 billion users

Asi desať ľudí v nedeľu podľa agentúry APA zasypala lavína, ktorá sa strhla v oblasti známeho rakúskeho lyžiarskeho strediska Lech/Zürs v spolkovej krajine Vorarlbersko. Jedného človeka sa podarilo vyslobodiť so zranením, po ďalších sa v rámci rozsiahlej záchrannej akcie pátra. 

„Robíme všetko, aby sme zimných športovcov zachránili,“ uviedli zástupcovia obce Lech o akcii, do ktorej sa zapojilo vyše 100 ľudí. „Nasadili sme všetky zásahové vozidlá a všetko so svetlometmi, čo máme k dispozícii,“ povedal podľa verejnoprávnej televízie ORF Hermann Fercher z operačného strediska záchranárov.

Nešťastie sa stalo okolo 15.00 SEČ v otvorenom teréne v oblasti hory Trittkopf, ktorej vrchol je vo výške 2720 metrov nad morom. Na miesto rýchlo vyrazilo niekoľko vrtuľníkov, po zasypaných pátrajú aj záchranári so špeciálne vycvičenými psami.

Kvôli zásahu je uzavretá jedna miestna cesta, na ktorej pristálo niekoľko vrtuľníkov.

Stredisko Lech/Zürs, býva označované za kolísku alpského lyžovania, leží asi 90 minút jazdy autom západne od Innsbrucku. Milovníkom zimných športov podľa svojho webu ponúka vyše 300 kilometrov zjazdoviek, a tým aj najväčší prepojený lyžiarsky areál v Rakúsku. Oblasť priťahuje aj množstvo celebrít, vrátane tých z kráľovských rodín. Opakovane sem jazdila napríklad vtedajšia britská princezná Diana so svojimi synmi Williamom a Harrym.

zdroj: krone.at

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…