Vláda celoplošné skríningové testovanie nazvala projektom „Zachráňme spoločne životy”.

Na Slovensku sa uskutoční celoplošné skríningové testovanie. Na tlačovej konferencii to po dnešnom rokovaní vlády oznámil predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). Celoplošné skríningové testovanie vláda nazvala projektom „Zachráňme spoločne životy”. Testovanie začne v pondelok 18. januára a bude trvať do utorka 26. januára.

Od pondelka 18. až do 26. januára tak bude na Slovensku prebiehať tzv. celoplošné skríningové testovanie. Občania môžu využiť rôzne možnosti toho, kde sa nechajú otestovať.

Nosnými miestami na testovanie majú byť mobilné odberové miesta, ktorých je na Slovensku viac ako 250, rovnako sa vláda spolieha na firmy a samosprávy, ktoré by mali potahnuť najmä víkendy.

Pre ľudí s negatívnym testom budú následne platiť výnimku so zákazu vychádzania. Ten sa totiž sprísni 27. januára. Bez negatívneho testu sa napríklad nebude dať dostať do práce alebo do prírody. V tomto príapade budú mať výnimku deti do 15 a seniori nad 65 rokov.

Podľa Krajčího na test nemusia ísť ľudia, ktorí ostanú v domácej karanténe a zákaz vychádzania porušia len v prípade, že potrebujú naplniť nevyhnutné životné potreby. Krajčí plánuje oznámiť výsledky celoplošného testovania v piatok 29. januára. „Následne rozdelíme Slovensko na 37 horších a 36 lepších okresov. V tých 37 horších okresoch sa tento skríning zopakuje a potom od stredy 3. februára sa ľudia z tých okresov budú musieť opäť preukazovať negatívnym výsledkom testu až do nedele 7. februára,“ povedal Krajčí. Testy, ktoré sa budú kontrolovať od 7. februára nesmú byť staršie ako sedem dní.

Matovič uviedol, že chce, aby sa vďaka projektu „Zachráňme spoločne životy“ vrátili deti do škôl na začiatku februára.

 

zdroj: SITA

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…