Tuniská olympijská plavkyňa Eya Guezguezová zomrela vo veku 17 rokov po nedeľňajšej nehode pri tréningu vo vodách pri hlavnom meste Tunis.

Guezguezová bola najmladšou Tunisankou na minuloročných olympijských hrách v Tokiu a súťažila v ženskej kategórii 49er FX so svojou o dve minúty staršou sestrou-dvojčaťom Sarrou.

Tuniský olympijský výbor (CNOT) označil jej smrť za “tragédiu na športovej scéne”, zatiaľ čo tuniský minister športu a mládeže vzdal Guezguezovej hold a poslal sústrasť jej rodine.

Debutantky Eya a Sarra, ktoré mali vtedy 16 rokov, skončili v Tokiu vo svojej disciplíne na poslednom 21. mieste.

“Som šokovaný správou o smrti jachtárky Eye Guezguezovej,” povedal prezident Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach.

“Bola inšpirujúcim talentom a vzorom pre svoju generáciu športovcov.

“Účasť Eye Guezguezovej v Tokiu 2020 spolu s jej sestrou-dvojčaťom Sarrou bude naďalej motivovať dievčatá na celom svete. Naše myšlienky sú s jej rodinou, priateľmi a olympijskou komunitou v Tunisku.”

Na stránke CNOT na Facebooku sa uvádza, že vychádzajúca hviezda Guezguezová zomrela počas tréningu na nadchádzajúce regionálne a medzinárodné súťaže.

Čln, na ktorom sa plavili Eya a Sarra, sa prevrátil vo veternom počasí, pričom prezident CNOT Mehrez Boussayan pre miestne rádio uviedol, že tréner sestier bol v tom čase spolu s nimi v motorovom člne.

Trénerovi sa údajne podarilo pomôcť Sarre uniknúť zo zamotaného lanovia a potom našiel Eyu, ktorú sa pokúšal resuscitovať, ale márne.

Mladú olympioničku previezli do nemocnice, kde ju po utopení vyhlásili za mŕtvu.

Podrobnosti o tragédii zostávajú nejasné, ale niektoré správy naznačujú, že nehoda bola dôsledkom zlého počasia a silného vetra.

Incident šokoval tuniskú športovú komunitu a vyvolal hnev a frustráciu Tunisanov, pričom mnohí spochybňujú manažment a charakter bezpečnostného vybavenia.

Začalo sa vyšetrovanie incidentu, ku ktorému došlo niekoľko hodín pred tým, ako mali moslimovia ukončiť pôst v deviaty deň ramadánu.

“Nech sa Boh zmiluje nad zosnulou, dá jej večný odpočinok v raji a jej rodine, príbuzným a celej športovej rodine poskytne krásnu trpezlivosť a útechu,” uvádza sa vo vyhlásení CNOT.

zdroj: bbc.com

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…