Pri jazere Medvežje v národnom parku Jergaki v Krasnojarskom kraji, ktorý sa nachádza v strednej časti Ruska, prišiel o život 16-ročný chlapec, keď na skupinu turistov zaútočil medveď.

Ďalší turista bol pri útoku šelmy zranený, informovala tlačová agentúra Interfax s odvolaním sa na záchranárov, ktorí turistov dostali do bezpečia.

“Pri útoku medveďa na skupinu 13 turistov boli zranené dve osoby a jedna osoba, 16-ročné dieťa, bola usmrtená,” uviedlo podľa RBK ministerstvo pre mimoriadne situácie.

Podľa miestneho spravodajského portálu NGS24 sa incident stal neďaleko vstupu do národného parku po tom, ako sa chlapec vzdiali od skupiny. Dvaja ďalší ľudia ho išli hľadať a narazili na medveďa, ktorý už chlapca zabil a sedel pri jeho tele. Zviera zaútočilo na dvojicu. Jeden muž sa zachránil tým, že predstieral, že je mŕtvy, zatiaľ čo druhý zranil medveďa nožom, ale sám utrpel zranenia. Medveďa neskôr zastrelili poľovníci.

Denník RBK pripomenul, že k podobnému útoku došlo začiatkom júna na ostrove Sachalin, kde medveď zranil muža a takmer ho skalpoval a pohrýzol do končatín. V turistami obľúbenom parku Jergaki medveď pred šiestimi rokmi napadol manželský pár, ktorý vyviazol so zraneniami, uviedla NGS24.

zdroj: interfax

Podobné články

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Zamestnanec dopravného podniku zastrelil osem ľudí

Zamestnanec dopravnej spoločnosti zastrelil v stredu osem ľudí v meste San Jose…

ŠOK: Päť mladých mužov znásilnilo školáčku na cintoríne a fotografie zverejnilo na internete. Dievča sa zabilo

Belgickom otriasla samovražda 14-ročného dievčaťa, ktoré si vzalo život po tom, ako…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Muž zastrelil dve deti, tretie bojuje o život

Páchateľa zadržala polícia. V americkom meste Toledo v Ohiu strieľal muž na…