Pri jazere Medvežje v národnom parku Jergaki v Krasnojarskom kraji, ktorý sa nachádza v strednej časti Ruska, prišiel o život 16-ročný chlapec, keď na skupinu turistov zaútočil medveď.

Ďalší turista bol pri útoku šelmy zranený, informovala tlačová agentúra Interfax s odvolaním sa na záchranárov, ktorí turistov dostali do bezpečia.

“Pri útoku medveďa na skupinu 13 turistov boli zranené dve osoby a jedna osoba, 16-ročné dieťa, bola usmrtená,” uviedlo podľa RBK ministerstvo pre mimoriadne situácie.

Podľa miestneho spravodajského portálu NGS24 sa incident stal neďaleko vstupu do národného parku po tom, ako sa chlapec vzdiali od skupiny. Dvaja ďalší ľudia ho išli hľadať a narazili na medveďa, ktorý už chlapca zabil a sedel pri jeho tele. Zviera zaútočilo na dvojicu. Jeden muž sa zachránil tým, že predstieral, že je mŕtvy, zatiaľ čo druhý zranil medveďa nožom, ale sám utrpel zranenia. Medveďa neskôr zastrelili poľovníci.

Denník RBK pripomenul, že k podobnému útoku došlo začiatkom júna na ostrove Sachalin, kde medveď zranil muža a takmer ho skalpoval a pohrýzol do končatín. V turistami obľúbenom parku Jergaki medveď pred šiestimi rokmi napadol manželský pár, ktorý vyviazol so zraneniami, uviedla NGS24.

zdroj: interfax

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…