The map, 2013, based on 1.1 billion users

V nedeľu v New Hampshire narazilo do preplnenej reštaurácie vozidlo SUV a zranilo viac ako 30 hostí.

Incident sa stal v reštaurácii Looney Bin Bar and Grill v meste Laconia v štáte New Hampshire okolo 12.45 h, teda v čase najväčšej obedovej špičky.

Výsledkom boli vážne škody nielen na výklade krčmy, ale aj na niekoľkých nič netušiacich návštevníkoch, pričom 34 z nich bolo údajne zranených.

V nedeľu večer hasiči, ktorí sa dostavili na miesto nešťastia, oznámili, že 14 zranených bolo prevezených do nemocníc v okolí, zatiaľ čo ďalších 20 ľudí bolo ošetrených na mieste a následne prepustených.

Z hospitalizovaných hasiči z Laconie uviedli, že dvaja utrpeli “vážne” zranenia dolných končatín, zatiaľ čo ostatní boli ošetrovaní s tržnými ranami, pomliaždeninami a inými zraneniami, ktoré neohrozovali ich život.

V súčasnosti prebieha vyšetrovanie – polícia teraz tvrdí, že k nehode došlo, keď iné vozidlo odbočovalo doľava, keď vychádzalo z neďalekého podniku.

Nemenovaný vodič si zrejme nevšimol protiidúce SUV a narazil do auta idúceho na juh, ktoré narazilo do kontajnera Looney Bin.

“Vo vnútri bolo veľa ľudí, pretože bol čas obeda a sviatočný víkend,” povedal v nedeľu popoludní kapitán hasičov Chad Vaillancourt, keď sa ukázalo, že niekoľko zákazníkov sa počas incidentu nezištne presunulo na pomoc zraneným.

Šéf hasičov z Laconie vyzdvihol aj úsilie prvých záchranárov po tom, čo členovia jeho oddelenia a policajného zboru z Laconie boli údajne na mieste v priebehu niekoľkých minút.

‘Skvelá reakcia našich partnerov vzájomnej pomoci nám umožnila v krátkom čase pomôcť mnohým zraneným’.

Stojac pred zničenou fasádou baru dodal, že reštaurácia utrpela ‘značné škody’ – toto tvrdenie podporil fotografiami a videozáznamom, na ktorých je vidieť nielen exteriér obchodu, ale aj jeho zdivočené vnútro.

Na snímkach, ktoré boli urobené ešte pred vyhrabaním auta, je vidieť, že štvordverová Acura je stále uložená v interiéri – s oknami, stenami a nábytkom, ktoré po nej zostali v troskách.

Jedáleň reštaurácie – kde sa ich údajne zišli viac ako tri desiatky – zostala úplne na nepoznanie a návštevníci boli v dohľadnej dobe varovaní, aby sa do nej nevracali.

Majiteľka reštaurácie Michelle Watsonová pre 7News Boston uviedla, že vzhľadom na škody, ktoré katastrofa spôsobila, je zázrak, že nikto nezahynul – a zároveň prezradila, že najvážnejšie zranená osoba sa zranila po tom, ako ju niekto priklincoval v kúpeľni.

Mená tejto osoby, ako aj ďalších 13 hospitalizovaných osôb zatiaľ neboli zverejnené, pričom rozsah ich zranení zatiaľ nie je známy.

V rozhovore pre 7News Watson pochválil patrónov za to, že v bezprostrednom chaose, ktorý nastal v dôsledku nehody, začali konať. Policajti a ďalší predstavitelia uviedli, že práve toto rýchle konanie pomohlo zabezpečiť, aby nikto z účastníkov nehody neutrpel život ohrozujúce zranenia.

zdroj: dailymail.co.uk

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…