Obvineniu z trestného činu útoku na verejného činiteľa čelí 32-ročný Milan Š. Muž sa mal správať arogantne a agresívne, na policajtov i zaútočil.

Informuje o tom polícia na sociálnej sieti.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva Bratislava V vzniesol obvinenie 32 – ročnému Milanovi Š. pre trestný čin útoku na verejného činiteľa.

Policajti Obvodného oddelenia PZ Bratislava mestskej časti Petržalka boli v nedeľu v nočných hodinách vyslaní na preverenie oznámenie, v zmysle ktorého mal muž rušiť nočný pokoj v jednom z parkov v piatom bratislavskom okrese. Hodnovernosť tohto oznámenia sa na mieste potvrdila. Policajti muža následne predviedli na najbližšie policajné oddelenie za účelom podania vysvetlenia.

Menovaný v snahe ovplyvniť činnosť službukonajúcich policajtov v priestoroch obvodného oddelenia PZ fyzicky zaútočil na jedného z jej členov. Útok mal smerovať na životne dôležitý orgán. Muž sa mal správať útočne a agresívne. Aj napriek predchádzajúcim výzvam zo strany polície, aby upustil od svojho konania, mal klásť aktívny odpor. Z uvedeného dôvodu museli policajti voči útočníkovi použiť donucovacie prostriedky. Počas nasadzovania služobných pút, mal aj viackrát opľuť príslušníkov PZ.

Vec bude realizovaná v tzv. ,,super rýchlom“ konaní. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému Milanovi za takýto trestný čin trest odňatia slobody na 1 až 5 rokov.

zdroj: Polícia SR – Bratislavský kraj

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

AKTUÁLNE: Prezidentka Čaputová podpísala nový zákon: Toto všetko bude zakázané!

Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala viacero zákonov, medzi nimi napríklad aj zákon o…

Premiér Matovič: Počas sviatkov tvrdý LOCKDOWN, vychádzať sa bude môcť len s negatívnym testom

Premiér Matovič avizuje, že vláda schváli v najbližších hodinách či dňoch tvrdý…