The map, 2013, based on 1.1 billion users

Palestínčan vrazil v utorok v Tel Avive do chodcov pickupom a potom začal útočiť nožom, pričom zranil osem ľudí pri útoku, ku ktorému sa prihlásila militantná skupina Hamas ako k odvete za rozsiahlu izraelskú operáciu na Západnom brehu.

Najmenej päť ľudí bolo vo vážnom stave, uviedli dve nemocnice, ktoré ich ošetrovali. Izraelská spravodajská webová stránka Ynet uviedla, že jednou z obetí bola tehotná žena, ale nemocnica to nemohla potvrdiť z dôvodu ochrany osobných údajov, uviedla.

Dvadsaťročného palestínskeho útočníka z Izraelom okupovaného Západného brehu Jordánu zastrelil ozbrojený civilista, uviedla polícia. Izraelská bezpečnostná agentúra Šin Bet uviedla, že do Izraela vstúpil bez povolenia a nemal záznam o bezpečnostných priestupkoch.

K útoku v obchodnom hlavnom meste Izraela došlo v čase, keď sa viac ako 1 000 izraelských vojakov zapojilo do druhého dňa operácie proti palestínskym militantom v utečeneckom tábore Jenin, ktorý je jedným z ohnísk viac ako rok sa stupňujúceho násilia na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Hamas, ktorý sa k útočníkovi prihlásil ako k svojmu členovi, uviedol, že akcia bola “aktom sebaobrany tvárou v tvár pokračujúcemu sionistickému masakru v Džaníne”.

Na videozázname z priemyselných kamier, ktorý koloval na internete, bolo vidieť, ako pickup vo veľkej rýchlosti vchádza na chodník a cyklistickú dráhu pred nákupným centrom a zrazí najmenej dvoch ľudí. Je vidieť, ako vodič vystupuje cez okno, bodá návštevníka kaviarne a s nožom v ruke prenasleduje ďalších ľudí.

“Videl som, ako sivý pickup vyrazil maximálnou rýchlosťou a silno narazil do autobusovej zastávky. V prvých sekundách si myslíte, že to mohla byť chyba vodiča,” povedal Liron Bahash, učiteľ športu, ktorý bol na mieste nehody počas obedňajšej prestávky.

“Vystúpil cez okno, nie cez dvere, ako vo filme, s nožom v ruke a začal naháňať civilistov. Teraz už chápete, že je to útok. Utekali sme ako o život,” povedal Bahash agentúre Reuters.

Na miesto činu prišiel izraelský krajne pravicový minister polície Itamar Ben-Gvir a zopakoval svoju výzvu, aby občania nosili zbrane, aby zabránili pouličným útokom.

“Akonáhle Izrael začal svoju činnosť v Džaníne, vedeli sme, že terorizmus sa pokúsi zdvihnúť hlavu,” povedal.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…