Naučili sme sa dôverovať kozmetických výrobkom s označením „odporúčané dermatológmi“. Je pravda, že odporúčania od špecialistov majú istú hodnotu, no aj oni sú len ľudia, ktorí sa taktiež musia starať o seba. Viete si vôbec predstaviť, čo radi používajú alebo čo je pre nich tabu?
Dali sme dokopy zoznam kozmetických produktov, ktoré dermatológovia nikdy nepoužívajú a nikdy neodporúčajú pacientom. Je prekvapujúce zistiť, že väčšina týchto produktov vyzerá neškodne a nachádza sa v povinnej výbave každého z nás.
Kokosový olej:
Kokosový olej je veľmi obľúbený, nielen v kuchyni. No nie je to najlepšia voľba pre starostlivosť o tvár. Kokosový olej mastní pokožku, upcháva póry a to vedie k akné a pigmentácii.
Telové mlieko a mlieko na ruky:
Dermatológovia preferujú krémy, ktoré sú hustejšie a obsahujú vyššiu viskozitu ako mlieka. Krémy prenikajú do pokožky a vytváraniu tak bariéru, ktorá ochraňuje pokožku pred stratou vlhkosti, zatiaľ čo mlieka to nedokážu. V telových mliekach sa nachádza vysoký obsah vody a preto sú vhodné pre pokožku, ktorá nie je extrémne suchá.
Opaľovací olej:
Opaľovacie oleje dermatológovia tiež moc neodporúčajú. Majú nízku ochranu proti ultrafialovému žiareniu a tiež zanesia póry, ktoré zhoršujú stav kože.
Pleťové masky z čierneho uhlia:
Tento populárny produkt má veľa oponentov medzi dermatológmi. Špecialisti potvrdili, že tieto masky sú nielen bolestivé ale možno poškodiť štruktúru vašej pokožky. Zložky masky sú veľmi agresívne, odstraňujú pleťové bunky, tenké vlasy a olej z pokožky.
Opaľovací sprej:
Podľa expertov sú opaľovacie spreje nie sú zlé, no preferujú krémy. Je nemožné aplikovať sprej tak, aby vytvoril tenkú vrstvu na pokožke. Okrem toho stráca svoje aktívne elementy ešte predtým, ako sa dostane na kožu. Dermatológovia taktiež veria, že opaľovacie krémy, ktoré obsahujú oxid zinočnatý, sú jemnejšie k pokožke a viac efektívnejšie. Taktiež odrážajú ultrafialové lúče, neabsorbujú ich.
Hydrokortizónový krém:
Tento produkt je silný steroidný produkt. Používa sa, ak má človek vážne kožné ochorenia. Avšak niektorí ľudia tento produkt používajú na akné bez predpisu lekára, čo je pekne zlé, pretože spôsobuje vyrážky, stenčenie pleti, dermatitídu a dokonca aj akné, po dlhšom používaní.
Masky na chodidlá:
Dermatológovia neodporúčajú používať hydratačné alebo výživné masky na nohy. Krémy majú rovnaký účinok. Takže masky na nohy sú celkom zbytočné a nie sú veľmi pohodlné.
Poznáte nejaké iné kozmetické výrobky, ktoré dermatológovia považujú za zbytočné? Určite nám to napíšte dolu do komentárov.
Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.
Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.
ZDROJ: brightside.me