Túžite po zdravých a krásnych vlasoch? Ak odstránite týchto 9 najčastejších chýb, ktoré väčšina z nás nevedomky robí, tak sa vaša túžba môže stať realitou.

  1. Čakáte príliš dlho na podstrihnutie či ostrihanie vlasov

Ak túžite po krásnych dlhých vlasoch, tak by ste určite nemali zanevrieť na priebežné podstrihnutie vlasov. Tento krok je dôležitý najmä vtedy, keď už vaše vlasy nemajú tvar, keď sú nepríjemné pouzlené alebo keď sú vaše konce rozštiepené.

  1. Vlasy si farbíte samy:

Pri farbení vlasov je určite vhodnejšie zveriť sa do rúk profesionálov, ktorí sa o vaše vlasy postarajú na 100%. Aj keď ide o finančne nákladnejšiu činnosť, kaderník sa o vaše vlasy vie lepšie postarať ako vy, čo v konečnom dôsledku oceníte vy i vaša peňaženka.

  1. Rozčesávate si mokré vlasy:

Mokré vlasy sú oveľa jemnejšie ako suché, a tak ich dokážete „zlomiť“ oveľa jednoduchšie. Aj preto by ste mali počkať s rozčesávaním vlasov až do stavu, keď sú vaše vlasy suché, pretože ich ničíte oveľa menej.

  1. Češete sa s neumytým hrebeňom či kefou:

Aj keď to znie možno trochu strašidelne, po rozčesávaní vlasov ostáva na hrebeni veľké množstvo neviditeľných odumretých častíc kože, ktoré sú plné baktérií. Aj preto by ste si mali po česaní premyť hrebeň pod prúdom teplej vody.

  1. Vlasy si umývate príliš často a najmä pod horúcou vodou:

Horúca voda spôsobuje, že vlasy sú často suché a krehké. Z tohto dôvodu by ste mali radšej zvoliť umývanie vlasov pod teplou vodou. Zásadným problémom je aj to, ako často si vlasy umývate. Podľa kaderníkov je ideálny stav umývať si vlasy dvakrát týždenne, v prípade veľmi mastných vlasov trikrát.

  1. Používate buď šampón alebo kondicionér:

Niektoré ženy používajú pri starostlivosti o svoje vlasy buď šampón alebo kondicionér. Pravdou však je, že tieto produkty sa nemôžu nahrádzať, ale mali by sa používať oba. Šampón totiž slúži na premytie vlasov a kondicionér na ich zvlhčenie.

  1. Používate nesprávny typ šampónu:

Aj keď na trhu existuje veľké množstvo šampónov, je dôležité vybrať si ten správny pre seba. Je totiž rozdiel, či máte mastné alebo suché vlasy, farbené či nefarbené, a tak ďalej. Toto kritérium by ste pri voľbe šampónu nemali podceniť.

  1. Vlasy si češete nesprávnym smerom:

Jednou zo základných vecí a zároveň najčastejším problémom je česanie vlasov. Tie by ste mali začať rozčesávať zospodu, teda od koncov vlasov, aby ste čo najmenej zaťažovali korienky. Postupne by ste sa mali dostávať pri rozčesávaní až dohora k hlave s tým, že ihneď uvidíte, aké to bude jednoduché.

  1. Robíte si príliš úzky, tesný účes:

Klasické zopnutie vlasov do gumičky je jedným z najčastejších účesov nejednej z nás. Mali by ste si ale dať pozor na to, aby ste vlasy nezopínali s gumičkou príliš na tesno, pretože si tým ničíte korene vlasov. Okrem nich však trpia aj samotné vlasy, ktoré sa môžu na kritických miestach lámať.

Zdieľajte tento článok a varujte aj ostatné ženy.

zdroj: brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…