Základom krásneho a spokojného života je to, čo už všetci dobre poznáme. Odborníci na stravu, fitnes, kozmetičky či kaderníčky ťahajú za jeden povraz a odporúčajú vyváženú stravu, pravidelné cvičenie a ostatné súčasti tohto životného štýlu.

Problém je však väčšinou čas! Nikto ho nemá nazvyš a tak sme pre vás pripravili tajné a overené tipy, ako za krátky čas dosiahnuť želaný úspech ako zo salónu. Jednoduché recepty, ktoré poznali už naše staré mamy, pre revitalizáciu celého tela pomôžu k nadobudnutiu celkovej energie, posilnia nechty, vlasy a poďakuje vám aj vaša pokožka.

ENERGIA PRE VAŠE TELO:
Doprajte si šalát z červenej repy. Táto takmer zázračná zelenina má schopnosť prečistiť krv a napomáha tak celkovej revitalizácií tela. Najlepšia je samozrejme čerstvá, ale ani uvarenou nič nepokazíte. Dôležité je dávať si pozor na množstvo! Všetkého veľa  škodí.

Rozmaznajte sa peelingom z kyslej smotany a soli. Obidve tieto ingrediencie zmiešate vo väčšom pohári a po sprche si zmes dôkladne vmasírujete do pokožky a následne opláchnete teplou vodou. Soľ, pôsobiaca ako prírodná dezinfekcia v kombinácií s oživujúcou silou kvalitnejšej smotany dodá vašej pokožke hodvábnu mäkkosť, za ktorú sa vám poďakuje! Tento peeling sa však neodporúča aplikovať na veľmi citlivú pokožku, alebo čerstvé jazvy či zápaly.

SILA PRE VAŠE NECHTY:
Jednoduchá rada, ktorá oživí váš jedálniček a  napomôže takmer v každej oblasti, je pridať do svojho jedálnička orechy. Prečo práve orechy? Sú takmer najlepším zdrojom dôležitých omega 3 a 6 mastných kyselín, ktoré sú potrebné pre správne fungovania obehového systému, a presne tieto látky telo potrebuje, aby mohlo zásobovať vaše telo silou a krásou. Výber je len na vás.

LESK A KRÁSA VAŠICH VLASOV:
Aspoň 1x za 3 dni. Odborníci sa zhodujú v názore, že táto maska z horčicového prášku a oleja dodá vašim vlasom toľko sily a lesku, akoby ste práve vyšli z luxusného kaderníckeho salónu. Maska by mala pôsobiť aspoň 30 minút – v závislosti od stavu vašich vlasov aj viac. Dôkladné opláchnutie vlažnou vodou na konci procedúry zaistí, že vlasy budú dokonca rýchlejšie rásť. Pozor si však treba dávať ak máte akékoľvek srdcové problémy, zápaly, psoriázu, alebo ak ste tehotná.

Druhým tipom je mentolová voda, ktorú môžete jednoducho vyrobiť pridaním 5 kvapiek mentolového oleja do litra vody. Po umytí vlasov šampónom použite túto vodu namiesto kondicionéra. Upokojujúce účinky oleja môžu tiež pomôcť pri bolestiach hlavy, a udrží vaše vlasy žiarivé a svieže viditeľne dlhšie než obvykle.

HYDRATÁCIA A VYHLADENIE VAŠEJ PLETI:
Dôkladné vyčistenie pleti vitamínovou zmesou, ktorú si môžete sami pripraviť doma jednoducho – len zmiešajte mydlo s kapsulami vitamínu E, ktoré jednoducho poprepichujete ihlou. Najskôr pleť pripravte rozmasírovaním jemnou kefkou, aby sa otvorili póry a mohli absorbovať viac vitamínov. Nakoniec uzatvorte póry tonizujúcim sprejom. Takto vyživené a cez  noc oddýchnuté bunky sa vám ráno odvďačia sviežim lookom a žiarivosťou po celý deň. Majte na pamäti, že maska musí byť čerstvá – nie odstáta a ingrediencie musia byť tiež kvalitné.

JEMNÉ CHODIDLÁ:
Maslo a mentolový olej po večernej sprche aplikované na chodidlá po večernej sprche, zabalené do príjemných ponožiek, pôsobiace počas noci je skvelá kombinácia pre zhrubnutú kožu na chodidlách. Stačí mesiac takejto starostlivosti a vaše nohy budú dokonale pripravené na akýkoľvek druh letných topánok.

DLHÉ A HUSTÉ RIASY:
Ak ste doteraz nekládli dôraz aj na starostlivosť o riasy, je čas začať. Prázdnu tubu od špirály dôkladne vyčistite. Keď uschne, nalejte do nej olej z pšeničných klíčkov a aplikujte ho vždy pred spaním. Riasy sa vám odvďačia nádhernou dĺžkou  a vitalitou už po mesiaci takejto starostlivosti.

Poznáte aj vy účinné tipy ako oživiť svoj vzhľad už za krátku chvíľu? Tešíme sa na ne v komentároch nižšie.

 

ZDROJ brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…