V USA zomrel pár plne očkovaný proti koronavírusu v priebehu niekoľkých minút. Cal Dunham (†59) a jeho manželka Linda (†66) sa držali za ruky, keď naposledy vydýchli. Sarah Dunhamová (38) hovorí, že jej rodičia robili všetko spolu. Boli nadšencami cirkvi a komunity, milovali svoju rodinu – najmä vnúčatá – a najmä jeden druhého.

“Láska, ktorá ich spájala, je fantastická,” povedala Sarah. “Keď ste sa na nich pozreli, povedali ste si: ‘Chcem zažiť takýto druh lásky, keď budem v rovnakom veku’.”

Manželia boli opatrní, aj keď išlo o covid-19. V septembri sa celá rodina z Grand Rapids v Michigane vybrala na kempovanie.

“Otec mi pred dovolenkou zavolal, že sa necíti dobre. Myslel si, že je to len zápal dutín.

Obaja rodičia navyše trpeli bližšie nešpecifikovaným ochorením, ktoré situáciu ešte zhoršovalo. Na tretí deň za ňou prišli a povedali, že chcú odísť, pretože sa necítia dobre.

“Tak som im zbalila veci a oni išli domov,” povedala Sarah pre Boston Globe. V priebehu niekoľkých dní sa však zdravotný stav manželov výrazne zhoršil a obaja museli byť napojení na pľúcnu ventiláciu.

Predminulú nedeľu lekári oznámili Sarah a rodine, že už nemôžu nič urobiť a manželia budú musieť byť pravdepodobne v pondelok odpojení od prístrojov.

Po tom, čo Cala minulý pondelok previezli do tej istej izby, krátko nato o 11.07 h zomrel. O 11.08 h, teda o necelú minútu neskôr, zomrela aj Linda, zatiaľ čo sa manželia držali za ruky na nemocničných lôžkach vedľa seba.

“Vždy žartovala a hovorila ,,no, pôjdeš predo mnou, prídem rovno za tebou, sľubujem”. A tak aj urobila,” povedala dcéra.

Sarah sa utešuje vedomím, že jej rodičia boli spolu aj po smrti, rovnako ako za života. Teraz však hovorí, že ju hnevá vedomie, že ľudia neberú vírus, ktorý za 60 sekúnd zabil oboch jej rodičov, tak vážne, ako by mali.

“Som nahnevaný, pretože veľa ľudí si myslí, že keď chytím covid, tak ho chytím a hotovo. Nie, nie je,” povedala Sarah. “Môže to byť ktokoľvek, môže to byť kdekoľvek. Moji rodičia robili všetko správne, robili všetko tak, ako sa má,” dodala.

zdroj: people.comnypost.comfoxnews.com

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…