Spánkom zabijeme asi tretinu nášho života. To znamená, že osoba, ktorá žila 75 rokov z toho strávila 25 rokov spánkom. Zvláštna predstava, no nie? No vedeli ste, že poloha v ktorej spíte veľmi ovplyvňuje vaše zdravie? Preto si dnes niečo povieme o najobľúbenejších polohách, aby sme zistili, ktoré z nich sú a dobre a ktoré zlé pre naše zdravie. Možno preto sa ráno budíte unavení a nevyspatí.

V akej polohe spať:
2 z 3 ľudí majú problémy s pohybovým aparátom a chrbticou, lenže len málo ľudí si uvedomuje, že dôvodom je práve zlá poloha. Nesprávne držanie tela počas spánku môže viesť k nepríjemným následkom.

Na bruchu:
Takýmto spôsobom zaťažujete krk a spodnú časť chrbta. Lekári však odporúčajú spať v tejto polohe, pokiaľ máte problémy so žalúdkom. Táto poloha pomáha znižovať krvný tlak. Všeobecne sa však neodporúča spať v tejto polohe.

Na chrbte
Poloha sa neodporúča tým, ktorí niekedy chrápu. Taktiež je zaťažená spodná časť chrbta. Ak sa chcete cítiť pohodlnejšie, môžete si položiť vankúš pod kolená a týmto znížite záťaž, ktorá vplýva na váš chrbát.

Vojak:
V priemere iba 1 z 12 ľudí spáva v tejto polohe. Neodporúča sa však gravidným ženám, pretože môže vážne poškodiť plod. Tiež zhoršuje chrápanie a preťažuje dolnú časť chrbta. Vďaka umiestneniu vankúša pod kolená sa môžete cítiť pohodlnejšie.

Pozícia morskej hviezdy:
Ďalšia poloha, vďaka ktorej môžete spať na chrbte, no máte vystreté ruky a nohy ako hviezdica.  Spánok v tejto polohe je užitočný, pretože zaťaženie je rovnomerne rozložené na všetky časti tela, zároveň lieči bolesť hlavy, no vyžaduje si veľa zabratého priestoru na posteli.

Na boku:
Pohodlná poloha pre tých, ktorí často chrápu. Okrem toho znižuje zaťaženie krku, chrbtice, priaznivo ovplyvňuje tráviaci systém. Lekári odporúčajú spať na pravom boku, pretože spánok na ľavom zbytočne zaťažuje srdce.

„Zárodok“
Poloha, ktorá sa vyznačuje ohnutými nohami a ohnutým krkom. Črevá a žalúdok lepšie pacujú, pretože v tejto polohe dochádza k zjednodušeniu prívodu krvi, ale zvyšuje sa záťaž krku.

V objatí:
Zaspať v náručí milovaného človeka je príjemné, pretože pomáha uvoľňovať oxytocín, ktorý nás chráni pred stresom. Lenže je ťažké spať v takejto poloha, lebo sa človek neustále budí. Preto je pre pár najlepšie, kde spia chrbtom k sebe.

Samozrejme každá poloha má desiatky variácií. Veľkú úlohu zohráva aj posteľ, vankúš, či hluční susedia… Preto je dôležité, aby ste si našli polohu, v ktorej sa vám bude najlepšie spať.

V akej polohe radi spíte? Máte nejaký svoj večerný rituál?

ZDROJ: takprosto.cc

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Spôsob, akým zahrali 53 rokov starý hit, je fenomenálny! TOTO musíte vidieť!

V roku 1965 sa duo Simon a Garfunkel preslávilo singlom, ktorý sa…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2022! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Slováci na toto veľký POZOR: Nebezpečný vírus v telefónoch! Ľudia kvôli tomu prišli o stovky eur

Vírus Joker sa objavil v niektorých mobilných aplikáciách. Môže ukradnúť nielen kontakty…