Aktívny životný štýl je pre ľudské zdravie nevyhnutný. Existuje mnoho druhov cvičenia, ale mnohí ľudia sa vyhýbajú činkám a závažiam.

Dôvodom, najmä u žien, je strach, že ich svalová hmota bude príliš veľká a skončia s kulturistickými pažami. To však nie je oprávnená obava. Naopak, cvičením s činkami dosiahneme krajší a pevnejší tvar a zmiernime ochabnutie paží.

Vyberte si hmotnosť, s ktorou zvládnete desať opakovaní

Nemusíte sa obávať ani prílišnej hmotnosti. Vyberte si činku, ktorá bude pre vás namáhavá, ale s ktorou môžete vykonať niekoľko opakovaní za sebou. Ak zatiaľ nechcete investovať do zariadenia, môžete použiť aj plastové fľaše naplnené vodou. Vykonajte sériu šiestich cvikov po desiatich opakovaniach najlepšie trikrát týždenne a čoskoro uvidíte výsledky.

Prvým cvikom precvičíte ramená. Uchopte závažia do oboch rúk, postavte sa a natiahnite sa. Potom vykonávajte malé krúživé pohyby s vystretými rukami. Opakujte desaťkrát. Na chvíľu si odpočiňte a nechajte ruky so závažím klesnúť popri tele. S výdychom roztvorte ruky, vydržte v tejto polohe dve sekundy a s nádychom ruky pomaly spustite. Cvičenie zopakujte desaťkrát.

Precvičíte všetky svaly na rukách

Ďalší cvik precvičí vaše bicepsy. Natiahnite a otáčajte ruky so závažím, dlane hore. S výdychom pokrčte ruky v lakťoch, akoby ste sa snažili dotknúť ramenami závažia. Nadýchnite sa a vráťte ruky do východiskovej polohy. Opakujte desaťkrát. Po malej prestávke môžete prejsť k ďalšiemu cvičeniu. Opäť držte vystreté ruky pokrčené v lakťoch, ale tentoraz v pravom uhle. S výdychom vytlačte ruky smerom k stropu. S nádychom ich vráťte do ohnutej polohy.

Predposledný cvik precvičí tricepsy. Ruky zdvihnite hore, dlane so závažiami smerujú k sebe a držte ich čo najbližšie k sebe, ideálne tak, aby sa závažia dotýkali. Pomaly pokrčte ruky v lakťoch a spustite závažia za chrbát. Potom ruky opäť natiahnite nahor. Posledný cvik je skvelý na zadné deltové svaly. Pokrčte sa v páse, spustite ruky dole a s výdychom ich pomalými pohybmi napnite. S nádychom ich spustite späť nadol.

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…