Je možné, že ste sa neraz opýtali samých seba, prečo je tak špeciálne ťažké vyčistiť kúpeľňu. Používate ju každý deň a predsa sa ľahko zašpiní. Podľa viacerých výskumov je práve kúpeľňa miesto s najvyšším počtom výskytu baktérii, pretože je teplá a vlhká.

Pravdaže upratovanie nie je pre väčšinu z nás veľmi príjemná činnosť a môže sa stať, že ho odflákneme. 5 jednoduchých trikov vám pomôže udržať kúpeľňu čistú, pričom vynaložíte minimálnu námahu.

1. Sprchová hlavica:
Tento trik je veľmi jednoduchý a všetko, čo potrebujete, je ocot. Našťastie prakticky každá domácnosť ho vlastní. Táto metóda vám pomôže zbaviť sa nechutnej vrstvy špiny na vašej sprchovej hlavici.

Vložte hlavicu do plastového vrecka, ktoré je naplnené octom a upevnite ho gumičkou. Počkajte jednu hodinu, potom odstráňte vrecúško, počkajte 1-2 minúty a potom hlavicu utrite.

2. Toaleta:
V tomto prípade budete potrebovať plechovku cola-coly. Jednoducho ju nalejte do toalety, nechajte ju pôsobiť hodinu a potom záchod vydrhnite. Môžete tiež použiť 1/4 šálku ústnej vody namiesto coca-coly alebo opäť ocot. Zabijú všetky baktérie.

3. Odstránenie vodného kameňa pomocou citrónu:
Toto riešenie je veľmi jednoduché. Vezmite si citrón a prekrojte ho na polovicu. Každú polovicu použite ako kefu na problematické miesto. Citrón veľmi dobre čistí chrómové povrchy. Na problematické miesta môžete ešte pridať soľ.

4. Zrkadlá:
Nezabudnite čistiť zrkadlá a sklené povrchy. Ak ste náhodou zabudli kúpiť špeciálny sprej, nezúfajte. Sóda bikarbóna je riešením na všetko, pretože krásne zachováva povrchy lesklé. Ak ju však doma nemáte, uvarte vodu, vložte tri čajové vrecúška čierneho čaju a nalejte ho do sprejovej fľašky. Nasprejujte zrkadlo, ktoré potom utrite s handričkou.

5. Umývadlo:
Existuje veľa trikov, ako udržať umývadlo v kúpeľni čisté. Nasypte doň sódu bikarbónu alebo ocot a zalejte ju horúcou vodou. Kovové časti umývadla vyčistite citrónom.

Poznáte aj vy nejaké špeciálne triky, ako udržať kúpeľňu čistú? Nezabudnite sa s nami o ne podeliť. Ak sa vám článok páčil a zdá sa vám užitočný, nezabudnite ho zdieľať s priateľmi.

ZDROJ: brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…