Prezidentka SR Zuzana Èaputová poèas prijatia verejnej ochrankyne práv v Prezidentskom paláci. Bratislava, 13. august 2019. Foto: SITA/Alexandra Èunderlíková

Novinár Martin Daňo ihneď po tlačovke prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá prišla s novinkou, to okomentoval na sociálnej sietí facebook. Ale investigatívny novinár má nato úplne iný názor.

Pulzné oxymetre „Je to malé zariadenie, ktoré ale môže zachrániť život, pretože je veľmi jednoducho použiteľné a pacient sám môže zistiť, akú má saturáciu kyslíka v krvi, čo môže byť pre neho jednoznačná a jasná správa, či je potrebné zavolať si sanitku a byť hospitalizovaný. Môže teda predstavovať hranicu medzi životom a smrťou,“ povedala Čaputová.

“Oximter! Dobrá správa z paláca. Záchrana pre chorých na COVID. Hľa ako Čaputová vzdychá a precítenene tu hovorí, že čo veľkolepé sa jej to podarilo – natrafila na veľkorysých a zohnala bedači oximetre! Budeme si ich požičiavať! No krása…. hlavne si prečítajte moju analýzu a pochopíte! Nič odpornejšie, hnusnejšie a podlešjie som dávno tu nevidel.

Máme sa radovať s pani Prezidentkou – akú pomoc sme dostali “podnikateľov / filantropov”?! Záchrana! Wau…. Ale čo úžasné v skutočnosti vybavila? NIČ! Absolútne nič – len reklamu pre týchto podnikateľov a pre seba.. ktorá by ich stále násobky keby sme to mali prepočítať na vysielací čas. Aby som to uviedol na pravú mieru – kvalitný oximeter sa dá kúpiť vo veľkom už od 2 – 5 EUR / ks od výrobcu. Na portáli Aliexpres, Wish, Ebay a pod. sú dostupné tisícky – ba státisícky kusov v tomto momente,.. jednoducho prebytky, nič čo by nebolo dostupné, krízové a podobne…. Taký čo mám ja tam stojí 1 EUR! a je rovnaký ako ten za 20 kúpený tu v lekárni!

Na pulte obchodov ho samozrejme nájdte v cene od 12 až po 30 EUR, niektoré krajšie aj 40 EUR/ks (mne osobne ked ide o život, je ale jedno či je biely, čierny, modrý alebo pozlátený, či má púzdro z textilu, či kože, alebo žiande)… Určime teda priemernú cenu pre spotrebiteľa na hranici 20 EUR/ks (radšej píšem viac aby tu protivníci nepištali že to “zlacňujem”, hoc, ako píšem v úvode – nakúpiť sa dajú ož od ceny 1 EUR/ks). Takže veľko podnikatelia darovali slovensku 3.100 ks?!  Úžasné

Wau…. wau…wau..  niekto by si povedal – to sú chrabrí záchranci,  veď nám dali prístroje za 60tis EUR! Darovali ľudom…!! Wau….wau….wau… – ale v nákladoch ich to stálo koľko? 1000 EUR? no odhadujem, že maximálne 15-20 tis. EUR! – a to nie jedného ale viacerých spolu, čiže ak to podelíme, tak pár drobných chudobe hodili – a teraz pozor!

Oximeter sú iba na požičanie do ambulancií – tie to budú požičiavať ľudom.
hnus… čo to budú potom sterlizovať? alebo čo? ved to je tak osobná – ba lacná vec – ako keby ste si požičiavali spodné prádlo, alebo ako keby ste si použili viac-násobne jeden test na Covid… Nehovoriac, že viac problémov budú mať ambulancie s požičiavaním a vracním, evidenciou, čistením, menením bateriek – ako keby to kludne pacientovi darovali! Ved v podstate jeden oximeter, ak by to kupovalo sa riadne má hodnotu 1ks jednorazového antigénového testu! A tu z toho robia drámu!

Veď tu sa vyhadzujú milióny za zbytočné testy (naposledy 140mil. EUR za 35mil zbyočných testov) a tu máme bobastickú správu dňa, že aký dar sme dostali?!!!! FUJJJ! To sme odkázaní na charitu nejakých kto-vie akých – podnikateľov či korporácií?!

Je mi z toho vážne zle! Niečo tak trápne som už dávno nevidel! Len premýšlajte hlbšie a píšte čo si o tomto divadlo myslíte….p..s. Čaputová minula na voľby +-500tis. EUR (neoficálne zdroje hovoria o 2-3 mil. EUR).. má mesačný plat cez 15 tis. EUR atd…. + má osbný fond a dalsie fondy…. tak ked vedela za seba minúť toľko – prečo to nekúpi a nerozdá… čo dostanú na oplátku títo “filnatropi?” A čo daňový úrad ? atd… tolko mám otázok v hlave a zároveń toľko hnevu, ked vidím, čo sa tu deje.. že už ani radšej nepíšem” ukončil Daňo

zdroj: FB – Martin Daňo

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…