Konzumovanie jedál je pre niektorých ľudí nočná mora a ostatní si z toho robia srandu. Všetko si však môžete uľahčiť, keď sladké donuty a párky vymeníte za zdravé jedlo ako je syr alebo popcorn. Pripravili sme si pre vás zoznam vecí, ktoré môžete pokojne konzumovať aj v noci a neuškodia vám.

Syr: Pred spánkom nezjedzte všetko, čo vidíte, lebo vaše telo to nepoteší. Odporúča sa, aby ste si zajedli niečo ľahké pred spánkom, napríklad zopár plátkov syra, ktoré dostatočne uspokoja vaše chuťové receptory a telo ich ľahko strávi.

Jogurt: Podľa odborníkov na výživu je grécky jogurt ideálny pre nočné občerstvenie. Obsahuje veľa bielkovín a málo tukov. Vďaka bielkovinám v jogurte nebudete cítiť hlad a taktiež vám pomôžu spáliť viac kalórií v priebehu dňa.

Krekery: Celozrnné krekery môžete pokojne konzumovať v noci, pretože váš spánok nijak neovplyvnia. Obsahujú tzv. pomalé uhľohydráty, vďaka ktorým nepocítite hneď hlad.

Popcorn: Ak máte v noci chuť na nejaké občerstvenie, zjedzte misku popcornu bez soli, prípadne môžete pridať čierne korenie alebo cesnak. Avšak dávajte pozor, lebo toto malé občerstvenie nie je vhodné pre každého.

Vajíčka: Uvarené vajíčka obsahujú len 75 kcal a preto ich v kľude môžete konzumovať aj v noci. Vďaka ním zabudnete na hlad a centimetre v páse vám nepribudnú.

Zelenina: Ak ste si istí, že sa v noci zobudíte, aby ste si niečo malé zajedli, no viete, že jeden produkt vás nezasýti, skúste si pripraviť napríklad vegetariánsky šalát. Odporúčame vám jesť zelenú zeleninu, ktorá obsahuje istý druh sacharidov, ktoré odoženú hlad.

Jablková šťava so škoricou: Ak máte chuť na niečo sladké, pripravte si šťavu z jablka, môžete pridať škoricu aj hrozienka. Toto jedlo nielenže zabije vašu túžbu po sladkom, ale tiež zníži hladinu orexínu, ktorý vás núti jesť.

Pohár čerešňového džúsu: Pravdaže myslíme 100% čerešňový džús. Možno sa nebudete cítiť úplne sýti, za to má tento džús pozitívne účinky na váš kvalitný spánok, ktorý bude dlhší a hlbší.

Banán: Aj napriek tomu, že telo banán strávi veľmi rýchlo, v noci sa už druhýkrát nezobudíte s pocitom hladu. Je to preto, lebo banán obsahuje veľa draslíka a magnézia, ktoré nám pomáhajú relaxovať. Taktiež obsahuje melatonin, ktorý ovplyvňuje kvalitu spánku.

 

Tieto jedlá v noci nekonzumujte!

Jednoduché sacharidy –pekárenské výrobky a sladkosti
Alkohol spôsobuje dehydratáciu a budete sa kvôli nemu neustále budiť
Slané a korenené jedlá vás v noci zobudia a prinútia, aby ste vypili veľa vody. Potom budete mať problém zaspať.

Vstávate v noci s pocitom, že ste hladní a musíte si niečo zajesť? Ak áno, po čom obvykle siahnete?

ZDROJ brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…