Je všeobecne známe, že naše telo denne vystavujeme obrovskému množstvu baktérií a toxických látok. Nebezpečné, chemické látky sa nachádzajú nielen v potrave ktorú prijímame, ale aj vo vzduchu, ktorý dýchame. Pravidelné očisťovacie nášho organizmu by teda malo byť pre nás viac ako samozrejmosťou. V tomto článku vám teda prinášame niekoľko užitočných rád a tipov, ako sa detoxikovať a udržať si stále a dlhotrvajúce zdravie.

Aktívne uhlie:
Aktívne uhlie je zložené zo spáleného dreva, uhlia, oleja, kokosových alebo orechových škrupín. Neobsahuje žiaden kyslík, a preto dokáže absorbovať veľké množstvo toxínov, ťažkých kovov a iných jedov, ktoré sa dostali do nášho tela. Dobré je vziať si pred jedlom jednu tabletu denne.

Pitie vody:
Pitný režim je niečo, čo by nikto z nás nemal v žiadnom prípade podceňovať. Okrem toho, že nás voda udržiava pri živote, je aj vynikajúcim detoxikačným prostriedkom na prečistenie organizmu. Prostredníctvom vylučovacej sústavy odplaví z tela močovým mechúrom veľa nepotrebných a škodlivých látok. Jej pitie by malo byť pravidelné počas dňa, nie však prehnané.

Pozor na nebezpečné cukry:
Niektoré cukry a umelé dochucovadla dokážu mať veľmi neblahé účinky na náš organizmus. Dokážu zablokovať prirodzený metabolizmus v dôsledku čoho sa vám dostane do krvi príliš veľa glukózy. Rast vašej hmotnosti bude v tom prípade vašim najmenším problémom. Veľa cukru v krvi môže spôsobovať cukrovku či srdcové ochorenia. Odporúča sa na prisladenie jedál používať prírodné sladidlá akými sú napríklad med a domáce sirupy.

Zvýšte príjem organických potravín:
Organické ovocie a zelenina neobsahujú toxíny, teda pesticídy či antibiotiká. Ak zvýšite príjem organickej stravy, váš metabolizmus sa zlepší. Vďaka tomu sa zrýchli tráviaci proces a stane sa omnoho efektívnejším. Dobrou voľbou je zároveň pestovať si ovocie či zeleninu vo vlastnej záhradke. Nie je nad vlastnoručne vypestovanú zeleninu, ktorá nemá v sebe rôzne nebezpečné hnojivá. Škodlivých látok sa takýmto spôsobom môžete rýchlo zbaviť.

Čaj na ráno:
Ak máme vo zvyku piť každé ráno kávu, nemusí to byť pre náš organizmus najšťastnejším riešením. Káva totiž obsahuje cafestol, čo je diterpenová molekula spôsobujúca zvyšovanie úrovne cholesterolu. Ak ste človek, ktorý nedokáže bez kávy vydržať, skúste si dať od nej aspoň na pár dní pokoj. Ak nechcete zvyšovať zlý cholesterol vo vašom tele, vymeňte šálku kávy na ráno za šálku bylinkového čaju.

Pôst:
Nielen počas predveľkonočného obdobia, ale počas celého roka by sme si mali vyhradiť čas, kedy sa vzdáme väčšej konzumácie jedla. Potraviny, ktoré zvyčajne prijímame sú spracovávané a obsahujú množstvo ťažko stráviteľných cukrov. Počas nášho osobného pôstu môžeme dopriať organizmu čas na to, aby si oddýchol od týchto zložitých potravín a zároveň sa takýmto spôsobom môžeme pripraviť na zdravší životný štýl.

Sauna a cvičenie:
Je všeobecne známe, že sauna a cvičenie majú vynikajúci účinok na naše telo. Keď sa hýbeme, máme pocit, že sme zdravší, zlepšuje sa nám kondícia a v neposlednom rade si spomaľujeme starnutie. Potením, saunou naše telo cez kožu vylučuje odpadové a nepotrebné látky. Keď máte možnosť, určite si z času na čas vychutnajte takúto očistu.

Probiotiká:
Ak chcete zlepšiť činnosť vášho žalúdka a čriev, naučte sa pravidelne prijímať probiotiká. Nájsť ich môžete v rôznych druhoch potravín ale aj vo forme tabliet. Jednou z takýchto potravín, ktorá obsahuje veľké množstvo probiotík je klasický jogurt. Na raňajky je to ideálna voľba.

Ak sa budete vášmu organizmu zodpovedne venovať, určite sa vám čoskoro poďakuje. Dobrý pocit zo zdravého životného štýlu na seba nenechá dlho čakať.

Upozornenie: Tento článok má len informačný charakter a jedná sa o preklad zo zahraničných webov. Nenahrádza lekársku liečbu, vyšetrenie lekárom ani konzultáciu iným odborným zdravotníckym pracovníkom. Príspevky môžu obsahovať informácie, ktoré sa nezhodujú s názormi redakcie.
Prehlasujeme, že autori ani prevádzkovateľ webu nepreberajú zodpovednosť za prípadné ujmy spôsobené využívaním liečebných metód v tomto článku.
Hoci sú recepty, rady alebo liečebné metódy v tomto článku písané s najlepším svedomím autora textu, ich použitie je na vlastné nebezpečenstvo a malo by prebiehať výhradne po konzultácii s vaším lekárom.

ZDROJ brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…