Stres v práci, zlý spánok a nezdravé jedlo neprispievajú k dokonalej figúre a situáciu len zhoršujú. Existuje veľa trikov, ktoré vám pomôžu stratiť niekoľko kíl už za 2 týždne a my vám ich dnes predstavíme.

1. Vstávajte skôr:
Dostatok spánku zlepšuje váš metabolizmus, no ak spíte príliš veľa, môže to vážne ublížiť vášmu telu. Vedci zistili, že ľudia, ktorí spia viac ako 8 hodín a zobúdzajú sa neskôr ako o 10:45, zjedia o 250 kalórii denne viac, ako ranní vtáci. Okrem toho jedia viac slaných a sladkých jedál.

2. Čistite si zuby častejšie:
Zubná kefka nielen čistí zuby, ale pomáha bojovať proti nadmernej hmotnosti. Zubná pasta odstraňuje zvyšky potravín a nášmu mozgu akoby vysielala signál, že „obed sa skončil“.

3. Smejte sa viac:
Nevymýšľame si. Smiechom zapájate rôzne svaly, najmä tie brušné. V priebehu 10-15 minút intenzívneho smiechu môžete spáliť 40-170 kalórii. A okrem toho, dobrá nálada je veľmi dôležitá, pretože dobre vplýva na našu psychiku.

4. Pite viac čistej vody:
Pitie dostatočného množstva vody urýchľuje proces spaľovania tukov. Váš metabolizmus sa stane o 30% lepším a rýchlejším, keď vypijete aspoň dva veľké poháre vody denne.

5. Jedzte menej, no častejšie:
Je to jednoduché. Ak jete častejšie, ukážete vášmu telu, že nie je za potreby, aby si hromadilo tuky. Naopak, keď jedlo vynecháte, vysielate telu opačné signály. Keď budete jesť menšie porcie častejšie, hladina vášho cholesterolu sa zníži o 15% a inzulínu o takmer 28%.

6. Vypnite si jasné modré svetlo z displejov zariadení:
Predstavujeme vám ďalší jednoduchý spôsob, ako si zlepšiť metabolizmus: vypnite si modré svetlo telefónu predtým, ako idete spať. Štúdie dokázali, že toto svetlo mätie váš mozog a núti ho produkovať melatonín. Náš metabolizmus je úzko spojený so spiacimi návykmi a kvalitou spánku. Najlepšie by bolo nepoužívať telefón v posteli predtým, ako idete spať. Uvidíte, ako sa váš spánok zlepší.


7. Raz za týždeň úplne porušte svoju diétu:
Tento trik je známy mnohým ľudom, dokonca aj tým, ktorí diétu poctivo dodržujú. Raz za týždeň ju porušte. Môžete zjesť všetko, na čo si len pomyslíte. Ide o to, že keď viete, že za svoje úsilie budete odmenení, oveľa ľahšie odmietnete jesť nezdravé jedlo“, len aby ste uspokojili vaše spontánne túžby.

8. Zbavte sa stresu:
Stres spomaľuje náš metabolizmus. Navyše pri stresových situáciách máme tendenciu jesť viac mastných, slaných a sladkých jedál, čo sa odzrkadľuje na váhe.

Dodržiavate aj vy nejaké zásady ohľadom chudnutia? Držíte diétu, ktorá vám pomáha? Neváhajte sa o vaše užitočné informácie podeliť.

ZDROJ brightside.me

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…