The map, 2013, based on 1.1 billion users

Aj vďaka pozorným susedom sa spoločne pomohlo 3 maloletým deťom, ktoré v noci, krátko pred 04.00 h ráno zúfalo kričali a plakali na celý bytový dom.

Policajtov zalarmovali na miesto susedia, ktorí sa v noci zobudili na rušenie nočného kľudu. Plač a krik, ktorý sa ozýval celou bytovkou bol nielen neúnosný, ale najmä mali pocit, že deti sú priamo ohrozené na živote a zdraví.
Policajná hliadka sa snažila s obyvateľmi bytu najskôr skontaktovať cez bytový zvonček. Na ten však nikto nereagoval a preto policajti cez suseda vošli do vchodu. Spoza bytových dverí počuli plač a krik malých detí.

Policajnému vyjednávačovi, ktorý bol práve v službe, sa podarilo úspešné nadviazať komunikáciu iba s 3 ročným chlapčekom, ktorý stál za dverami. Policajti tak nemuseli riskovať a dvere násilne otvoriť. Trpezlivým prístupom sa nakoniec policajtom podarilo malého hrdinu presvedčiť, aby dvere otvoril.V byte sa okrem malého chlapca nachádzalo 8 mesačné dievčatko, ktoré bolo na tvári zakrvané aj s viditeľným opuchom nad okom. Ďalší, 1,5 ročný chlapček bol aj so starším chlapcom bez zranenia. Spolu s deťmi boli v byte 3 dospelé osoby, ktoré na výzvy vôbec nereagovali a javili známky požitia alkoholu. V jednej z izieb bol otvorený navyše balkón, v priestore bola citeľná zima a neporiadok.

Vzhľadom na stav detí, pomery v byte a zranenie dievčatka, policajti vyrozumeli záchranku a aj pracovníkov sociálnej kurately. Komunikácia s dospelými bola veľmi sťažená. Dve osoby, muž aj žena mali pozitívne dychové skúšky na alkohol. U jednej ženy bola hodnota viac ako 1,5 promile, u muža bol výsledok takmer 3 promile. Ďalšia žena test na alkohol odmietla. Dve deti si z miesta odviezla stará mama a dievčatko nakoniec skončilo v starostlivosti skalických lekárov.

Skalickí policajti okrem nočného zásahu a pomoci deťom, riešia teraz v spolupráci aj s pracovníčkami sociálnej kurately zanedbanú starostlivosť o deti a zranenie maloletej osoby.
Okolnosti celého prípadu naďalej preverujú a kvalifikácia celého skutku sa bude odvíjať aj od stanoviska lekárov a výsluchu všetkých zainteresovaných osôb.

zdroj: Polícia SR – Trnavský kraj

 

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…