Angus Cloud, člen hereckého obsadenia tínedžerského seriálu HBO “Euphoria”, zomrel v pondelok vo veku 25 rokov len niekoľko dní po smrti svojho otca, uviedla jeho rodina vo vyhlásení.

Cloud hral Fezca, intenzívneho drogového dílera s morálnym kódexom, v seriáli so Zendayou v hlavnej úlohe Rue Bennett.

Konkrétna príčina smrti nebola oznámená, ale vo vyhlásení rodiny sa uvádza, že trpel psychickými problémami a ťažko ho zasiahla smrť otca, ktorého opísal ako svojho “najlepšieho priateľa” a ktorý bol pochovaný minulý týždeň.

“Angus otvorene hovoril o svojom boji s duševným zdravím a dúfame, že jeho odchod bude pre ostatných pripomienkou, že nie sú sami a nemali by s tým bojovať sami v tichosti,” uvádza sa vo vyhlásení.

Cloud mal podľa portálu IMDB.com na konte päť ďalších hereckých úloh, ale jeho prelomová rola prišla v roku 2019 vo filme Euphoria, ktorý zobrazuje skupinu kalifornských stredoškolákov zaoberajúcich sa sexom, drogami a násilím.

Postava Fezca O’Neilla, známeho ako Fez, si vytvorí blízke puto s hlavnou hrdinkou, ktorú hrá Zendaya, ktorá na začiatku seriálu opustí odvykaciu liečbu, ale stále sa borí so závislosťou. Na konci seriálu je Fez po prestrelke zatknutý políciou.

Vysoko oceňovaný seriál získal množstvo ocenení vrátane dvoch cien Emmy a Zlatého glóbusu pre Zendayu.

“Sme nesmierne zarmútení, keď sme sa dozvedeli o odchode Angusa Clouda. Bol nesmierne talentovaný a milovanou súčasťou rodiny HBO a Euphoria. Jeho priateľom a rodine vyjadrujeme v tomto ťažkom období hlbokú sústrasť,” uviedla šou Euphoria na komunikačnej platforme X, sociálnej sieti známej predtým ako Twitter.

Podľa IMDB sa seriál vysielal dve celé sezóny v rokoch 2019 a 2022, plus pár špeciálnych epizód v rokoch 2020 a 2021, pričom tretia sezóna je naplánovaná na rok 2025.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…