Zomrel Jan Štrup, bývalý spevák a gitarista skupiny Rybičky 48. Niekoľkokrát spieval s Divokým Billom a v roku 2016 založil vlastnú kapelu Nuly. Mal 39 rokov. Smutnú správu priniesol Jakub Ryba, zakladateľ spoločnosti Rybičky 48.

Spevák a gitarista Jan Štrup nečakane zomrel vo veku 39 rokov. “Pred chvíľou som sa dozvedel, že zomrel Jan Štrup,” informoval na Facebooku Jakub Ryba, zakladateľ pop-punkovej skupiny Rybičky 48.

“Nebudem rozoberať, ako sme sa zoznámili, čo sme spolu zažili a čo sa stalo, že sme sa posledných pár rokov nerozprávali. Na to bude čas, keď budem písať svoje memoáre. Honza v ňom bude mať nezabudnuteľné miesto. Niekoľko rokov som ho mal ako brata, spoluhráča a partnera. Naučil ma, ako sa zabávať ako rocková hviezda,” dodal Ryba.

Štrup začínal v roku 2005 v skupine Medvěd 009, ktorá vtedy predskakovala skupine Divokej Bill. Štrup v tejto skupine neskôr hosťoval ako spevák.

Bol tiež známy svojím divokým životným štýlom. “Hanz, cez všetky úskalia a zvraty si vždy bol a zostal jedným z nás,” povedala skupina Medvěd 009.

V diskografii Fish 48 je Štrup podpísaný pod tromi albumami, a to Viva la revolución, Record of the Year a This is rock’n’roll, you faggots. Od roku 2016 mal vlastnú kapelu Zero a o dva roky neskôr ju premenoval na Weather.

zdroj: tn.nova.vz, facebook Kuba Ryba

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…