Filmový svet v pondelok zasiahla smutná správa. Vo veku 90 rokov zomrel slávny hollywoodsky herec Philip Baker Hall.

Fanúšikovia si ho môžu pamätať z amerických komédií Božský Bruce a Truman Show, v ktorých hral spolu s komikom Jimom Carreym. Správu o hercovej smrti potvrdil jeho priateľ a sused Sam Farmer.

“Včera v noci pokojne zomrel môj sused, priateľ a jeden z najmúdrejších, najtalentovanejších a najmilších ľudí, akých som kedy stretol. Philip Baker Hall bol obklopený svojimi blízkymi. Na svete zostalo prázdne miesto,” napísal na svojom konte na Twitteri priateľ zosnulého herca Sam Farmer.

Príčina smrti nebola uvedená, ale herec v posledných rokoch zápasil so zdravotnými problémami. V detstve prekonal zápal pľúc a v dôsledku toho trpel emfyzémom. Ku koncu svojej kariéry mohol natáčať len niekoľko minút, uvádza webový portál Independent. Jedným z posledných filmov, v ktorých si zahral, bol Posledný svet, ktorý bol natočený v roku 2017.

Hall sa rozhodol stať hercom v roku 1961, keď sa presťahoval do New Yorku. Svoj prvý úspech zaznamenal na Broadwayi. O niekoľko rokov neskôr sa presťahoval do Los Angeles. Odvtedy sa tento slávny herec objavil vo viac ako 185 filmoch a televíznych seriáloch. Diváci si ho môžu pamätať zo seriálu Mesiáš alebo z filmov Magnólia, Truman Show, Božský Bruce a Najhoršie obavy. Hall si zahral po boku hollywoodskych hviezd ako Jim Carrey, Amanda Seyfried, Julianne Moore a Tom Cruise.

Fanúšikovia, priatelia a kolegovia z filmového priemyslu vzdali slávnemu hercovi hold. Odišiel ďalší herec, ktorý bol vždy dobrý vo všetkom,” povedal režisér Jesse Hawken.

zdroj: yahoo.com

 

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…