Vo veku 79 rokov nás opustila americká herečka Eileen Saki, ktorá sa preslávila vďaka seriálu MAS*H. Jej úmrtie potvrdil herecký kolega Jeff Maxwell prostredníctvom svojho podcastu na Facebooku.

Americká herečka Eileen Saki, ktorá sa stala známou vďaka svojej úlohe Rosie, majiteľky kórejského baru, v populárnom seriáli MAS*H, zomrela vo veku 79 rokov. Jej smrť potvrdil herecký kolega Jeff Maxwell na facebookovej stránke svojho podcastu MASH Matters.

Podľa informácií portálu TMZ Eileen Saki zomrela v pondelok v Los Angeles. Príčina jej úmrtia ešte nebola oficiálne potvrdená, ale zdroje blízke rodine uviedli, že herečka prehrala boj s rakovinou.

Eileen Saki bola jednou z troch herečiek, ktoré stvárňovali postavu Rosie v seriáli MAS*H. Saki debutovala v 10. sérii, ktorá sa vysielala v roku 1981, po herečkách Shizuko Hoshi a Frances Fong. Napriek tomu, že bola až tretia v poradí, získala najviac epizód – až osem.

Zaujímavosťou je, že striedanie herečiek v úlohe Rosie odráža skutočný príbeh meniacich sa majiteľov baru Rosie v období kórejskej vojny. Alan Alda, ktorý v seriáli ztvárnil kapitána Benjamina “Hawkeye” Pierca, dostal v 80. rokoch 20. storočia list od skutočnej Rosie mladšej, čo sa neskôr stalo súčasťou knihy Posledné dni MAS*H od Alana a Arlene Aldovcov.

Eileen Saki si zahrala aj v niektorých iných projektoch, ako napríklad vo filme Splash z roku 1984 po boku Toma Hanksa, kde stvárnila doktorku Fujimoto.

zdroj: dailymail.co.uk

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…