Irene Cara, herečka, držiteľka Oscara a Grammy, speváčka a skladateľka, známa najmä vďaka účinkovaniu v kultových filmoch z 80. rokov “Flashdance” a “Fame”, zomrela, uviedol v sobotu jej publicista.

Cara, 63-ročná, zomrela vo svojom dome na Floride, uviedla jej publicistka Judith Moose vo vyhlásení zverejnenom na Twitteri, pričom príčina smrti zatiaľ nie je známa.

“Bola to krásna nadaná duša, ktorej odkaz bude žiť navždy prostredníctvom jej hudby a filmov,” uvádza sa vo vyhlásení.

Cara začala svoju kariéru v šoubiznise už v mladom veku a venovala sa divadlu, televízii, hudbe a filmu. Umelkyňa sa presadila v roku 1980, keď ju obsadili do úlohy Coco Hernandezovej v kultovom filmovom muzikáli “Fame”, ktorý opisoval osudy skupiny newyorských stredoškolákov.

Titulná pieseň tejto hudobnej drámy, ktorú naspievala Cara, získala Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň a umelkyňa si okrem iných ocenení vyslúžila aj dve nominácie na cenu Grammy.

Carov vzostup na hollywoodsku hviezdu pokračoval aj v nasledujúcich rokoch. V roku 1983 sa stala spoluautorkou a speváčkou titulnej piesne k filmovému trháku “Flashdance”, za ktorú Cara získala prestížneho Oscara za najlepšiu pôvodnú pieseň a ktorá sa stala jednou z rozhodujúcich piesní desaťročia.

Publicista Moose uviedol, že spomienka pre Carových fanúšikov “bude naplánovaná v budúcnosti” a pohrebné obrady umelkyne sú v štádiu prípravy.

V sobotu sa na sociálnych sieťach objavili príspevky na počesť Cary.

“Irena Cara, inšpirovala si ma viac, než si kedy mohla vedieť. Tvoje písanie piesní a vokály vytvárali čistú energiu, ktorá nikdy neprestane,” uviedol hudobník Lenny Kravitz na Twitteri.

 

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…