Andrew Fletcher, klávesista a zakladateľ skupiny Depeche Mode, zomrel vo veku 60 rokov. Kapela to oznámila na sociálnych sieťach.

“Sme šokovaní a naplnení nesmiernym smútkom z predčasného odchodu nášho drahého priateľa, člena rodiny a spoluhráča Andyho ‘Fletcha’ Fletchera,” uviedla kapela na Twitteri.

“Fletch” mal naozaj zlaté srdce a bol vždy po ruke, keď ste potrebovali podporu, živú konverzáciu, dobrú zábavu alebo studené pivo. Prosíme vás, aby ste v tomto ťažkom období mysleli na jeho rodinu a rešpektovali jej súkromie,” uvádza sa ďalej vo vyhlásení Depeche Mode.

Fletcher sa narodil v Nottinghame v roku 1961 a presťahoval sa do Basildonu, kde koncom 70. rokov založil spolu s Martinom Gorom a Vincom Clarkeom skupinu Composition Of Sound.

Po prijatí speváka Davida Gahana sa premenovali na Depeche Mode a kvarteto sa preslávilo hitmi ako New Life a Just Can’t Get Enough.

Po odchode Clarka, ktorý založil skupinu Yazoo a neskôr Erasure, sa Gore stal hlavným autorom piesní a kapela zaznamenala na prelome 80. a 90. rokov obrovský medzinárodný úspech so skladbami Personal Jesus, Enjoy The Silence a I Feel You.

V roku 2020 bola skupina uvedená do Rock and rollovej siene slávy.

Fletcher bol dôležitým ľudským prvkom v kapele, ktorá v 80. a začiatkom 90. rokov ukázala ostatným umelcom na celom svete cestu v používaní elektronických nástrojov.

“Fletch” nestál priamo za prelomovými aranžmánmi DM ako zvukový vizionár Alan Wilder, ani za silnými melódiami ako hlavný skladateľ Martin Gore.

Na pódiu však bol spoľahlivým, aj keď trochu minimalistickým klávesákom, ale aj nadšeným roztlieskavačom publika, ktorého animácia dodávala koncertom DM šťavu. V zákulisí často zohrával úlohu člena, ktorý dokázal stmeliť kolektív, ktorý na dlhých turné často škrípal.

Hoci ako inštrumentalista nie je pre kapelu nenahraditeľný, pre fanúšikov Depeche Mode bez neho nikdy nebudú kompletní.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…