Divadelný a seriálový herec Dušan Matouš zomrel vo veku 60 rokov. Túto smutnú správu 9. júna zverejnilo Docela velké divadlo Litvínov, kde herec od roku 2017 pôsobil. Matouša si môžu diváci pamätať nielen z divadelných dosiek, ale aj z obľúbených seriálov na Primě, ako sú Slunečná, Modrý kód alebo Krejzovi.

„Docela velké divadlo se smutkem oznamuje svým přátelům a divákům, že dne 9. června 2023 zemřel ve věku 60 let člen jeho uměleckého souboru pan Dušan Matouš,“ informovali členové divadla na svojom Facebooku. Zdôraznili, že na scéne vytvoril niekoľko krásnych rolí a mladým hercom pomáhal s javiskovou rečou.

Matouš bol veľmi všestranný človek. Okrem hrania moderoval plesy, módne prehliadky alebo súťaže a neskôr aj politické meetingy. Hostoval v muzikáloch Velké manévry v Plzni a Limonádový Joe v Tepliciach. Po dlhej pauze prišla ešte ponuka do broadwayskej show Donaha v Moste. Vzťah k hudbe aktívne pestoval ako spevák a gitarista v kapele Dlouhej flám.

Od roku 2017 naviazal spoluprácu s Docela velkým divadlom, kde ztvárnil rad rolí. Televízni diváci si však Matouša môžu pamätať zo seriálov, ako sú Chlapci a chlapi, Ohnivé kuře, Modrý kód alebo fanúšikmi obľúbené Slunečné, kde ztvárnil jedného z klubu rytierov hranatého stola. Jeho smrť je obrovskou stratou pre celú umeleckú komunitu.

zdroj: Docela velke divadlo

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…