Veľký smútok zasiahol Ružomberok a obec Liptovské Sliače, keď ich opustil bývalý poslanec, zástupca starostu a riaditeľ detského domova – Štefan Likavčan. Bol významným členom KDH a v týchto miestach vykonával dôležité funkcie niekoľko rokov.

Dňa 29. apríla 2023 zomrel Štefan Likavčan vo veku 58 rokov. Jeho odchod bol pravdepodobne nečakaný, keďže ešte 26. apríla sa zúčastnil na Celoslovenskom kole v stolnom tenise v rámci Športových hier detí z Centier pre deti a rodiny 2023, ktoré spoluorganizoval.

Počas svojho života zastával rôzne významné funkcie. Bol poslancom obecného zastupiteľstva obce Liptovské Sliače, zástupcom starostu tejto obce a dlhoročným predsedom miestneho klubu KDH. Organizoval veľké množstvo kultúrnych a športových akcií. Neskôr sa stal riaditeľom Detského domova a Centra pre deti a rodiny v Ružomberku a spolupracoval s Katedrou sociálnej práce na Pedagogickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Prispel k odbornej praxi študentov a rozvoju študijného programu sociálna práca.

Štefan Likavčan si získal srdcia mnohých svojich známych, priateľov, spolupracovníkov a rodiny, ktorí sa s ním rozlúčili na sociálnych sieťach. Bývalý zverenec Detského domova v Ružomberku na neho spomína s úctou a vďačnosťou. Starosta mesta Ružomberok, Ľubomír Kubáň, mu tiež venoval posledné slová na rozlúčku a vyjadril úprimnú sústrasť rodine zosnulého.

Zdroj: Regióny.zoznam.sk, Liptovské Sliače očami nezávislých poslancov

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…