Spoločnosť Elektrosped, a. s., ktorá na Slovensku prevádzkuje sieť elektropredajní aj dva e-shopy, sťahuje z trhu nabíjačku Gogen s modelovým označením ACH 100.

K rozhodnutiu stiahnuť tento produkt z predaja došlo na základe upozornenia Českej obchodnej inšpekcie, ktorá predmetnú nabíjačku vyhodnotila ako nebezpečný výrobok, ktorý predstavuje pre spotrebiteľa vážne riziko úrazu elektrickým prúdom.
Spoločnosť Elektrosped preto prosí všetkých zákazníkov, ktorí si v minulosti nabíjačku Gogen s modelovým označením ACH 100 zakúpili, aby produkt neváhali vrátiť, pričom im bude vrátená kúpna cena v plnej výške.

Česká obchodná inšpekcia zistila na domácom trhu nebezpečnú nabíjačku, ktorá môže predstavovať vážne bezpečnostné riziko pre spotrebiteľov.

Ide o nabíjačku USB, model GoGen ACH 100, 1xUSB, 1A. Česká obchodná inšpekcia nariadila stiahnutie výrobku z trhu.

Česká obchodná inšpekcia identifikovala na českom trhu nebezpečný výrobok – USB nabíjačku GoGen ACH 100, 1xUSB, 1A v plastovom lôžku a papierovom obale. Výrobok je označený GoGen, AC nabíjačka, model: Nie: ACH 100, vstup: AC 100-240V, AC značka, 50/60 Hz, 0,3A, výstup: DC:5V, značka DC, 1A, len na vnútorné použitie, ETA a.s., námestie Práce 2523, 760 01 Zlín, CZ, SN: 0491906, CE, ekologická značka, značka na vnútorné použitie, značka dvojitej izolácie.

Nabíjací adaptér, počet portov USB: 1, výstupné napätie: 5 V, max. nabíjací prúd: 1 A, informácie v 5 jazykoch, 100-240 V, 50/60 Hz, EAN: 8592417056302, CE, výrobca.

ČTÚ zistil, že pri tomto výrobku hrozí vážne riziko úrazu elektrickým prúdom alebo dokonca smrti, a to v dôsledku dotyku používateľa s konektorom USB na tele výrobku, pri ktorom vzniká nebezpečné sieťové napätie 230 V v dôsledku porušenia nedostatočnej izolácie medzi primárnou a sekundárnou časťou výrobku.

CTIA uložila predajcovi zákaz dodávať nabíjačku na trh a stiahnutie nabíjačky z trhu. Výrobok bol nahlásený kontaktnému miestu na ministerstve priemyslu a obchodu a informácie o ňom boli zverejnené aj v systéme RAPEX.

zdroj: coi.cz, soi.sk

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…