Slovensko čaká ďalšie “dobrovoľne povinné” plošné testovanie, hoci sa vôbec nevyužili poznatky, ktoré poskytlo pretestovanie na jeseň. Upozorňuje na to primátor Senca Dušan Badinský, ktorý na sociálnej sieti kritizuje celkovo spôsob predsedu vlády SR Igora Matoviča (OĽANO) v boji s pandémiou.

Jeho status prinášame v plnom znení:

Tak, na vláde sa už dohodli. (nie na Krízovom štábe, nie v pandemickej komisii!:) ) Čaká nás opäť celoplošné testovanie. Opäť ,,dobrovoľne,, povinné a tentoraz nie jeden, niekoľko týždňov. Ale celú ,,atómovú zbraň,, (testovanie) nechá na chrbte samospráv. Stále neviem jedno pochopiť. Ako to, že žiadny iný štát túto ,,atómovú zbraň,, nepoužíva? A v konečnom dôsledku nie sú na tom horšie ako my. Áno, nie sú ani lepšie, ale určite ani horšie, a aspoň nie sú zastrašovaní, šikanovaní a sú slobodní v rozhodovaní. Ako to, že v žiadnom inom štáte nie je modrý papierik viac ako identifikačný doklad? Však písali o tom úspechu (celoplošnom testovaní) najznámejšie periodiká sveta a premiér dokonca na videokonferencie EÚ sa dostal svojím príspevkom na druhé miesto!!! (to neviem určite, to on hovoril 🙂 ) Nechápem.
Čo viem určite je, že sme vôbec nevyužili všetky dáta, ktoré sme mali pri prvom testovaní pozbierať. Kontrolovali sme viac negatívnych ľudí, ako tých, čo boli pozitívny.
Nedostatočne sme pozitívnych izolovali od zdravých, resp. to sme vôbec nekontrolovali. Dokonca dnes môže si ísť pozitívny človek v kľude nakúpiť. Covid 19 je pliaga, je to choroba, ktorá ničí ľudí bez ohľadu na vek, politickú príslušnosť, národnosť či vierovyznanie. Treba s ňou bojovať a hľadať riešenia jej zastavenia, pokiaľ sa ľudia nepreočkujú resp. nepremoria. Myslím si, že spôsob, akým to robí náš pán premiér je, ak mám byť slušný, minimálne otázny.
Zastrašovaním klamať ( máme koľko mŕtvych 3 alebo 4 tisíc? ), vyhovárať sa a zvaľovať vinu na iných, kde on môže konať ( prípad Sulík), vytvárať Lock Downy nie s 43 tromi výnimkami (pre normálnych občanov), ale ako sme sa dopočuli cez 8000 (pre mimoriadnych občanov) nie je najlepšia cesta z krízy von. On sám osobný spor a vlastné ego povýšil nad zdravie svojich občanov. Liečime pravú ruku, ktorá je zdravá a nevšímame si ľavú, ktorá nám hnije. No nič, ideme sa pripraviť na ,,atómovú zbraň,, a budeme veriť, že tento zlý sen už čoskoro skončí. Aj keď rozprávkam dnes už ani deti neveria, ani tým premiérovým a ani tým mojim. 🙂 Chráňme si zdravie a buďme disciplinovaní !!!
Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…