Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej Republiky (ÚVZ SR) vydal upozornenie na niekoľko potenciálne nebezpečných kozmetických produktov.

Tieto produkty boli zaradené do systému Safety Gate Rapex, čo je európsky systém rýchlej výmeny informácií o nebezpečných nepotravinových produktoch, na základe oznámení kontrolných orgánov v Českej republike, Rumunsku a Taliansku.

Konkrétne produkty, ktoré boli hlásené, obsahujú zakázanú látku Butylphenyl Methylpropional. Medzi takéto produkty patria parfum pre mužov Stylish, toaletná voda pre mužov Gordano Parfums – Pour Homme a Bless in Chateau 176, toaletná voda pre ženy Delice a Opus Vitae 165. Zakázaná látka bola identifikovaná aj v toaletnej vode pre ženy Veritatis Dark Celebrity 66, sprejovom dezodorante Eco Deo, parfumovaných vodách pre ženy Angelico, Caliente, Giast, Woman 313 Parfum a sprchovom kréme Bagnodoccia Crema Vellutante.

Zakázaná látka Butylphenyl Methylpropional bola nájdená aj v parfumovanej vode pre ženy Dea d’olimpo, spreji na vlasy Styling Spray Strong Hold, parfumovanej vode Coinssy-Dance Paris Femme no 3, toaletnej vode Aramis, toaletnej vode pre mužov Sauvetage 172, a toaletnej vode pre ženy Opus Black.

Okrem týchto produktov, hygienici tiež informovali, že zakázaná látka sa nachádza aj v toaletnej vode Happyness Passion 169, parfume Nuit Charmante, maske na vlasy od značky L’Oreal Paris a sprejovom dezodorante Superice Refresh. Naďalej, bola identifikovaná v sprchovom kréme Bagnodoccia Crema Emolliente, pene na holenie Palmolive Men a parfumovanej vode pre ženy Diable Bleu.

ÚVZ SR ďalej upozornil na pásiky na bielenie zubov značky Crest, ktoré pochádzajú zo Spojených štátov amerických. Tieto výrobky obsahujú nepovolenú koncentráciu peroxidu vodíka.

Na webovej stránke ÚVZ SR môžu záujemcovia nájsť kompletný zoznam s fotografiami týchto nebezpečných produktov.

zdroj: Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…