Vedeli ste, že prvé hádanky sa objavili v Babylone? Milujeme ich dodnes a pri ich riešení dokážeme presedieť s priateľmi aj polku dňa.

Nielenže sú zaujímavé, no taktiež aj užitočné pre ľudí v každom veku. Deťom pomáhajú zlepšovať ich slovnú zásobu a starších chránia pred vznikom demencie. Pripravili sme si pre vás 4 hádanky, ktoré vás a vašu rodinu určite zaujmú, snažte sa ich všetky vyriešiť ( bez podvádzanie a pozerania si správnej odpovedi )

1. Rozbitá soška:
John bol sám doma a počul, že niečo spadlo v spálni. Potom, ako vkročil zistil, že sa rozbila obľúbená soška jeho manželky. V tom momente niekto vybehol z izby. John sa snažil chytiť cudzinca, no ako vybehol na ulicu, zarosili sa mu okuliare, pretože vonku bolo chladno a nič nevidel. Cudzinec zmizol. John povedal príbeh policajtovi, ktorý odmietol vyšetriť prípad. Povedal mu, nech neklame a prizná sa, že to on rozbil sošku.

2. Mucha v káve
Brendon si objednal kávu a našiel v nej muchu. Zavolal si čašníčku a povedal, že chce novú kávu. Dostal ju a hneď ako si párkrát usrkol, nahneval sa. Zistil, že dostal ten istý pohár kávy.

3. Ktoré dvere sú najbezpečnejšie?
Jedného rána zostala malá Mary uväznená v hrade v Costa Rica. V ňom sa nachádzajú 4 dvere, ale len jedny vedú na slobodu. Dvere sa otvorili nasledovne:

1: Láva, ktorá by okamžite roztavila každého
2: Klaun zabijak, ktorý by dobil každého na smrť
3: Smrteľný mráz, kvôli ktorému by každý zmrzol
4: Policajt, ktorý by zastrelil ženy aj mužov

4. Pán James je mŕtvy:
Pána Jamesa našli mŕtveho v jeho izbe. Izba nemala žiadne okná a dvere boli zavreté. Iba štyria ľudia mali kľúče od tejto izby. Kto z nich zabil pána Jamesa?

Slúžka Sophia: „Prišla som ho zobudiť, keď som ho uvidela mŕtveho, rozkričala som sa!“
Sluha John: „Keď som počul krik, bežal som do izby, rozsvietil som svetlá a uvidel pána Jamesa s nožom v jeho krku.“
Vychovávateľka Sarah: „Bežala som vedľa Johna a keď rozsvietil miestnosť, videla som všade krv.“
Kuchár Jack: „Pripravoval som raňajky a nič som si nevšimol.“

 

 

Odpoveď na hádanku rozbitá soška: Áno, klamal. John povedal, že utekal na ulicu za zlodejom, no zarosili sa mu okuliare. Lenže tie sa zarosia iba keď osoba vojde z chladného prostredia do teplého. Jednoducho sa bál ženy preto, lebo rozbil jej obľúbenú sošku.

Odpoveď na hádanku mucha v káve: Druhá káva už bola osladená a Brendon si svoju prvú osladil ešte predtým, než v nej našiel muchu.

Odpoveď na hádanku, ktoré dvere sú najbezpečnejšie: Dvere číslo 4. Policajt by zastrelil ženy aj mužov, no Mary je dieťa.

Odpoveď Pán James je mŕtvy: Bola to Sophia. Ak by bola miestnosť tmavá, nevedela by, že pán James tam leží, pokiaľ by o tom už nevedela.

ZDROJbrightside.me

 

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…