Pravidlá cestnej premávky, značky, ukazovatele – toto všetko je občas ťažké naraz sa naučiť, pritom sú to veľmi dôležité a zároveň jednoduché veci. Koniec koncov, či sme už vodiči alebo chodci, musíme poznať pravidlá na cestách, aby sme sa vyhli nebezpečenstvu.

S cieľom zlepšiť úroveň organizovanej dopravy v malom meste na Islande vykonala istá skupina mužov úžasný experiment.  Každý obdivuje 3D kresby, ktoré sa stali trendom posledných rokov a zdobia asfaltové plochy, parkové chodníky a fasády veľkých domov. Považujeme to za nový smer v oblasti umenia.

Vláda štátu sa rozhodla uplatniť týchto umelcov na vytvorenie úplne praktických a užitočných vecí, takže vytvorili 3D prechod pre chodcov.

Normálny prechod, ktorého pásy sme zvyknutí vidieť v akejkoľvek krajine sa teraz zmenili na umelecký objekt. Optická ilúzia spôsobuje, že autá, ktoré idú privysokou rýchlosťou, spomaľujú. Funguje to oveľa účinnejšie ako normálny prechod či dokonca skutočný policajt.

Inštinkt sebazáchovy je však prisilná vec a v tomto prípade sa hneď zapne.

Chodci sa cítia oveľa viac bezpečnejšie, no dokonca niektorí z nich sa boja ísť cez prechod, pretože sa im zdá, že visia vo vzduchu. Musíte sa bližšie pozrieť aby ste zistili, že je to len taký milý podvod. Vo videu môžete vidieť, ako prechod v skutočnosti vyzerá a dozvedieť sa o reakcii účastníkov cestnej dopravy aký majú naň názor.

Tento 3D prechod pre chodcov, ktorý sa uplatňuje na Islande, nie je nový. V minulom roku bolo urobené v Indii niečo podobné. Ale na primitívnejšej úrovni a v oblasti dopravy s menšou návštevnosťou. Napriek tomu bola inovácia veľmi obľúbená, pretože úplne zodpovedala očakávaniam, ktoré mali obyvatelia.

Dnes, keď všetci jazdia ako blázni je občas ťažké rýchlo zastaviť a preto každé opatrenie je užitočné. Možno sa v budúcnosti 3D prechody stanú rozšírenejšími a bežnejšími. Myslíme si, že táto metóda funguje skvelo.

Chceli by ste aj vy takéto niečo vo vašom meste? Prípadne niečo také už existuje? S vašimi názormi sa podeľte do komentárov.

ZDROJ: ofigenno.com

Podobné články

Hlas speváka z Kazachstanu je natoľko šokujúci, že si niektorí myslia, že nie je z tejto planéty. Niečo na tom určite bude!

Videli sme už veľa rôznych talentových súťaží, že je ťažké vôbec povedať,…

Preslávená rómska veštica vyložila karty pre jednotlivé znamenia na cely rok 2023! Pozor by si mal…

Táto astrologická predpoveď vám povie o najdôležitejších momentoch roku, ktoré vám pomôžu dosiahnuť…

Naučte sa jednoduchý trik, vďaka ktorému si zoberiete nákupný košík, bez použitia mince!

Aspoň raz za týždeň chodieva skoro každý z nás na veľký rodinný nákup,…

Moju manželku som po 35 rokoch nahradil mladšou ženou a teraz žijem ako vo väzení. Pozrite sa prečo

35 rokov šťastného manželstva, úspešné a spokojné dospelé deti … To všetko…