Pozitívnych bolo 30 556 ľudí.

Priebežné výsledky skríningového celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 po ôsmich dňoch od 18. do 25. januára priniesli 30 556 pozitívnych prípadov pri počte 2,589 mil. vykonaných testov. Miera pozitivity pri celoplošnom testovaní tak dosiahla v prvom týždni celoplošného testovania 1,18 %.

Najhoršie sú na tom okresy Topoľčany (2,54 % pozitivita), Levice (2,48 %) a Hlohovec (2,31 %), naopak najlepšie Veľký Krtíš (0,30 %), nasledujú Tvrdošín (0,34 %) a Svidník (0,37 %). Informoval o tom v utorok premiér Igor Matovič.

“Celoplošný skríning má zmysel, vďaka nemu sme identifikovali ohniská, oblasti, o ktorých nik ani nechyroval, že by mohli byť problematické,” povedal premiér.

Pokiaľ chce Slovensko od 8. februára uvoľňovať opatrenia, budú sa podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽaNO) musieť ľudia testovať. „Buď pôjdeme v tvrdom lockdowne ako doteraz alebo sa budeme testovať  a budeme jedna z najotvorenejších krajín, čo sa týka otvorených prevádzok,“ uviedol.

Premiér Matovič poďakoval samosprávam a tiež ľuďom, ktorí sa prišli otestovať. Cieľom testovania podľa neho bolo zistenie lokálnych ohnísk nákazy. V tejto súvislosti skritizoval analytikov z Dáta bez pátosu.

 

Agentúra SITA bude správu aktualizovať…

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…

Slovenský lekár to už nevydržal a povedal to na rovinu: Politici, zrušte všetky opatrenia a prestaňte ľudí nútiť do očkovania!

MUDr. Slavomír Šuch je lekár internej JIS a urgentného príjmu v nemocniciach…

MIMORIADNE: Školy sa nakoniec v pondelok na celom Slovensku neotvoria!

BRATISLAVA 4. februára (SITA) – Únia miest Slovenska (ÚMS) vyzýva vládu SR…