Nové pravidlá zákazu vychádzania budú platiť do 7. februára.

Policajný zbor (PZ) SR pripomína, že od stredy 27. januára bude vo zvýšenej miere kontrolovať dodržiavanie nových pravidiel zákazu vychádzania vrátane kontroly certifikátov o absolvovaní testu na COVID-19. Ako ďalej polícia uvádza vo svojom profile na sociálnej sieti, uznávať sa budú negatívne výsledky z PCR testov a antigénových testov, ale aj doklad, ktorý dokazuje prekonanie ochorenia. Táto situácia bude platiť do 7. februára.

Negatívny test musí mať občan pri sebe napríklad pri ceste do práce, na poštu alebo do banky, do autoservisu alebo aj do výdajných miest obchodov. Potrebný je však tiež na pobyt v prírode, a to vrátane individuálneho športu v okrese, v tomto prípade však majú výnimky deti do 15 rokov a osoby staršie ako 65 rokov. Testy sú tiež potrebné na cestu žiaka druhého stupňa do školy, sprevádzanie dieťaťa do materskej školy a žiaka do školy, alebo pri účasti na povolenom hromadnom podujatí. Testy sa vyžadujú podľa polície aj pri ceste do zahraničia.

Negatívnym testom, naopak, nie je potrebné disponovať pri nákupe v najbližšom obchode, ceste do lekárne alebo k lekárovi, pri ceste na testovanie alebo pri ceste za účelom starostlivosti o blízku osobu, ktorá je na to odkázaná. Možná je tiež vychádzka s dieťaťom do troch rokov do jedného kilometra od bydliska, prípadne cesta dieťaťa do materskej školy a do prvého stupňa základnej školy. Negatívny test nie je potrebný na dostavenie sa na úkon pred orgánmi činnými v trestnom konaní alebo na súdne pojednávanie.

 

zdroj: Polícia Slovenskej republiky, SITA

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…