pozor
pozor

Voda v známom rekreačnom oblasti Zelená voda pri Novom Meste nad Váhom nespĺňa požiadavky Ministerstva zdravotníctva SR a nie je bezpečná na kúpanie. Kúpanie v tejto lokalite momentálne predstavuje akútne nebezpečenstvo a zdravotné riziko, varovali z novomestskej radnice.

Podľa údajov zverejnených na webovej stránke novomestskej radnice boli výsledky analýzy vody zo dňa 24. júla neuspokojivé. Testy vykonané Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Trenčíne odhalili zvýšené hodnoty baktérie Escherichia coli (E. coli), ktoré presahujú povolené limity stanovené vyhláškou MZ SR č. 308/2012 Z. z.

Konkrétne, hodnota E. coli bola nameraná na úrovni 12 000 KTJ/100 ml, kým povolený limit je 1 000 KTJ/100 ml. Tieto zistenia ukazujú, že voda je nebezpečná na kúpanie, keďže prekračuje zdravotne významný ukazovateľ. Každý, kto sa rozhodne pre kúpanie, tak robí na vlastné riziko.

Toto je závažným zlomom, pretože predchádzajúce vzorky z 19. júna a 10. júla splnili všetky požiadavky vyhlášky ministerstva. Radnica preto pravidelne monitoruje kvalitu vody a informuje verejnosť o výsledkoch testovania.

Vyzývame všetkých občanov a návštevníkov oblasti, aby sledovali oficiálne správy a dodržiavali odporúčania ministerstva a miestnych úradov. Kúpanie v Zelenej vode je momentálne nebezpečné a predstavuje zdravotné riziko. Bezpečnosť a zdravie návštevníkov sú pre nás prioritou. Budeme pokračovať v monitorovaní situácie a poskytovať pravidelné aktualizácie.

Zdroj: Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Trenčíne

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…