Prihovorila sa mi milá pani predavačka v supermarkete. Vraj počula, ako Matovič povedal, že sa dá zaočkovať ako posledný. Že aby ostali vakcíny pre iných.

1. Pani až vyhŕkli slzy ako sa smiala: “Oni si asi myslia, že sme trafení! Papaláši sa vakcíny boja a my máme ísť ako na porážku. Tudle-nudle,” hovorí pani a veselo blokuje nákup. Ona na žiadne očkovanie proti Covidu nepôjde.

2. Myslím, že to vystihla lepšie než všetci profesori politológie. Po tom, čo Matovič natáral minulý týždeň, už očkovaniu na Slovensku neuverí nikto.

3. Podľa prieskumov sa chce dať zaočkovať len štvrtina Slovákov. A tak už prichádzajú prvé vyhrážky – nepustia vás do zahraničia, nepustia vás do kina, zoberú vám slobodu.

4. Matovič vydiera ľudí, že ich zbaví základných ústavných práv a zavedie apartheid – a polícia nič. Tomáš Honz predsa chce byť generálny prokurátor a tak rád prehliadne úplne zjavné extrémistické prejavy – volať po segregácii a likvidácii slobody je predsa čistý fašizmus. Ale Matovič môže…

5. Ani vyhrážky však nepomáhajú. Ľudia očkovaniu proti Covidu neveria. A tak od vlády prichádza ďalší brilantný nápad – vytvorme verejný fond pre odškodnenie obetí očkovania!

6. Čiže – farmafirmy budú inkasovať kráľovské zisky za vakcínu, no nebudú za jej dôsledky niesť zodpovednosť, odškodňovať sa budeme sami ako daňoví poplatníci. A keď ti vakcína zabije dieťa, tak ti štát vyplatí pár tisícok – hneď bude život krajší a veselší. Oni sa asi museli zblázniť!

7. Pri všetkej úcte – ak je tu možnosť, že ťa očkovanie ohrozí na živote či na zdraví a niekto blúzni, že má byť povinné, je na to paragraf všeobecného ohrozenia. Ak raz treba fond na odškodnenie obetí, tak sa netvárme, že vakcína je bezpečná.

8. Vládu už chytá panika, že ľudia nechcú ísť na očkovanie. Nepomáha Matovičovo vydieranie, dokonca nezabral ani nápad s fondom. A tak to skúšajú bohapustou propagandou.

9. Liberálne médiá, do ktorých farmafirmy lejú milióny za reklamu, sa rozhodli všetkých, čo sa nechcú zaočkovať, označiť za konšpirátorov. Ak neveríš, tak si len odporný popierač, konšpirátor a extrémista a aj by ťa zavreli, keby mali väznice na 75% populácie.

10. Ty predsa nemôžeš mať racionálne obavy z vakcíny, ktorú vyvinuli za niekoľko mesiacov, hoci obvykle sa vakcíny vyvíjajú desiatky rokov.

11. Ty sa nemôžeš pýtať na egoistické záujmy farmafiriem, ktorým ide len o zisk a ktoré majú na svojej výplatnej páske väčšinu “vedcov”, ktorí sa k téme vyjadrujú. Nesmie ťa vyrušovať, že Pfizer výdatne spolupracuje ešte aj s hlavným covido-poradcom Matoviča. Nie, to nerieš, proste vypni mozog.

12. Slepo dôveruj korporácii Pfizer, nech namiešajú akýkoľvek lektvar, ty si ho necháš poslušne vpichnúť do žíl a ešte si aj vypýtaš repete. Mňamí! A hlavne nebudeš klásť žiadne otázky – lebo veď príbalový letáčik tvrdí, že všetko je alright, tak ako by to mohlo byť inak?

13. Dvestopäťdesiat rokov sa tu hráme na kritickú diskusiu a osvietenstvo a nakoniec sa máme bez reptania podvoliť vakcíne, ktorej dlhodobé následky pozná jedine Marty z Návratu do budúcnosti II.

14. Už sa ozývajú aj vedci, že vakcíny proti Covidu sú neštandardné a vyvolávajú otázniky. Ale žiadne obavy, Plgt. Matovič vám to vysvetlí – všetkých vedcov s iným názorom vyhlási za kuvikov, navrieska na nich a potom si pôjde ako kapitán pokojne odpočívať na svoju potápajúcu sa lodičku a vakcínu si nechá pichnúť ako posledný. Hrdina.

15. Určite pridá aj nejaký fórik o čípovaní, lebo čerstvo vyvinuté lieky nemôžu mať vedľajšie účinky – všetky obavy sú len o čípoch, Gatesovi a reptiliánoch, jasné.

16. Toto je celé zle. Na Slovensku sa prestalo normálne diskutovať. Trištvrte národa má úplne logické a racionálne obavy a tu sa im Matovič a médiá vysmievajú a ponižujú ich.

17. My v Smere sme za princíp dobrovoľnosti. Neprechovávame slepú dôveru v Matoviča ani farmafirmy. Nemáme dôvod veriť štátnej propagande ani korporátnej reklame.

18. Nebudeme sa krútiť ako niektorí iní kolegovia z opozície. Žiadne – raz tak, raz onak. My odmietame povinné očkovanie, ako aj vydieranie a vyhrážky ľuďom. Kto chce, nech ide, kto nechce, nech nejde.

19. Nikto nemá právo riskovať zdravie našich detí. Strčte si niekam vaše odškodňovacie fondy, strčte si niekam kapitána Matoviča a jeho potápajúcu sa lodičku.

20. Milá pani predavačka v supermarkete to vyjadrila lepšie než všetci zamestnanci Pfizeru dokopy: tudle-nudle.

Originálny príspevok Ľuboša Blahu

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…