Mestá a obce majú pri ďalšom testovaní svojich obyvateľov rátať s vyššou chybovosťou antigénových testov. Štát nové nezabezpečí, kým sa neminú tie kazové. Informáciu dostali starostovia obcí počas rokovania pandemického strediska krízového štábu Okresného úradu v Trnave.
Podľa starostu obce Veľké Kostoľany Gilberta Lišku však nedostali na výber a musia testovať aj kazovými testami.
Chybný test sa podľa jeho slov úplne vyfarbí na bordovo alebo nereaguje vôbec. Keď sa takéto niečo stane, nie je možné určiť správny výsledok a test sa musí opakovať.

Status starostu Obce Veľké Kostoľany Gilberta Lišku prinášame v plnom znení:

Ľudí budeme testovať aj kazovými testami.
Na územie SR bolo minulý týždeň naskladnených cca 16 mil. ks testov, ktoré boli distribuované medzi mestá a obce. Podľa záverov z rokovania Pandemického strediska TTSK, testy vykazujú veľkú chybovosť. Iné testy ale štát momentálne nemá a tak musíme pracovať aj so zlými testami. Obciam bolo oznámené, že iné štát obciam nezabezpečí, pokiaľ sa neminú tie kazové.
Akú chybu vykazujú kazové testy?
– test sa buď úplne „zaleje“ do bordovej farby, teda nie je možné
vyčítať z neho nič, alebo
– sa ani „nezaleje“ a jednoducho vôbec nereaguje
Zdravotník teda nevie vyhodnotiť, či je osoba pozitívna alebo negatívna (informácia od zdravotníkov, ktorí už pracovali s týmito testami). Ak sa takýto test vyskytne a nebude možné z neho určiť správny výsledok, musí sa test opakovať. Prosíme občanov, aby nekládli vinu zdravotníkom, pretože tí musia pracovať s takými testami, aké štát obciam poskytol.
Otázka znie, kto nesie zodpovednosť za nákup nekvalitných a kazových testov? Prečo štát nevráti a nereklamuje kazové testy? Prečo nechá svojich občanov testovať kazovými testami?
Nesúhlasím s týždenným testovaním, nakoľko ale vláda požaduje od občanov každý týždeň predkladanie negatívneho výsledku z testovania, zabezpečujeme ho. Niekto si z obcí urobil lacné testovacie zariadenia a z občanov rukojemníkov. Dokedy budú obce a mestá nahrádzať zdravotnícke zariadenia? Nemajú obce zo zákona inú úlohu?
Na záver: Netestujeme kvôli nariadeniam vlády, testujeme kvôli našim občanom, aby nemuseli dochádzať do iných miest. Ak by sme netestovali, v konečnom dôsledku by si to odniesli zástupcovia miest a obcí, pretože k nim majú občania bližšie ako k vládnym činiteľom. Toto bude už naše tohtoročné siedme víkendové testovanie a členovia našich testovacích tímov sú už značne unavení. Keďže im nikto z vládnych činiteľov ešte ani nepoďakoval, urobím to ja. Ďakujeme.

Ľudí budeme testovať aj kazovými testami.

Na územie SR bolo minulý týždeň naskladnených cca 16 mil. ks testov, ktoré…

Uverejnil používateľ Gilbert Liška Streda 10. marca 2021

 

zdroj: pluska.sk, Facebook Gilbert Liška, Obrázok od Peggy Choucair z Pixabay

Podobné články

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

JE TO TU: Vláda schválila nové opatrenia, ktoré budú platné od pondelka 19. januára!

Od 19. januára budú na Slovensku s obmedzeniami otvorené všetky školy, prevádzky,…

MIMORIADNA SPRÁVA: Vláda schválila nové opatrenia, majú platiť od soboty!

Nové opatrenia majú platiť od soboty 26. februára. V prvej fáze uvoľnenia…

Horúca správa! Úrad verejného zdravotníctva: Povinné očkovanie je nevyhnutné!

Príkladom je návrat epidémií osýpok po 20 rokoch, ktoré boli zaznamenané na…