The map, 2013, based on 1.1 billion users

Trinásť ľudí zranilo v nedeľu ráno v meste St. Florian (Linz-Land) auto, ktoré narazilo do stánku na trhu.

Trinásť zranených, z toho päť ťažko, si v nedeľu vyžiadala nehoda v hornorakúskej obci St. Florian ležiacej neďaleko mesta Linz, pri ktorej 87-ročný vodič vrazil so svojím vozidlom do stánku s ovocím a zeleninou.

Medzi zranenými je aj samotný vodič, ktorého zatiaľ nebolo možné vypočuť.

K nehode došlo krátko po 10.30 h. Podľa starostu obce Bernda Schützenedera vodič narazil do stánku, ktorý sa rozkladá pri miestnom kláštore iba raz za rok a predáva sa v ňom ovocie a zelenina z regiónu. V okamihu nehody sa pri ňom pristavili aj ľudia vracajúci sa z omše.

Príčina nehody sa vyšetruje. Polícia nepredpokladá, že muž vrazil do stánku úmyselne.

“Keď sme prišli, situácia bola veľmi neprehľadná,” opísala situáciu na mieste nehody Claudia Engertsbergerová, vedúca operácií Červeného kríža. Zhromaždili sa tam diváci a návštevníci omše a záchranári zároveň v dave hľadali zranených, ktorí mohli v šoku opustiť miesto nehody.

Zhodou okolností boli predtým v službe aj traja všeobecní lekári, ktorí spolu so záchranármi okamžite poskytli prvú pomoc.

Podľa Engertsbergera boli pri nehode postihnutí prevažne ľudia vo veku nad 50 rokov. Najmladším zraneným bol 21-ročný mladík, ktorý pracoval ako predavač na trhu. Jeden z návštevníkov stánku utrpel otvorenú zlomeninu stehennej kosti a ďalší si vyžiadali lekárske ošetrenie so zraneniami panvy a lebky, ako aj s reznými ranami a odreninami. Do starostlivosti o zranených bola povolaná Keplerova univerzitná nemocnica, nemocnica v Steyri a nemocnica vo Welse. Okrem pohotovostných lekárov bolo nasadených celkovo deväť vozidiel a 32 záchranárov.

Upozornený bol aj tím krízovej intervencie. Niektorí kapláni zostali na miestnej stanici Červeného kríža, pretože ľudia sa stále pýtali na prípadných príbuzných, ktorí mohli byť postihnutí.

zdroj: nachrichten.at

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…