The map, 2013, based on 1.1 billion users

Polícia v Trenčíne vyšetruje príčiny a okolnosti smrti muža a ženy, ktorí boli nájdení v rodinnom dome bez známok života.

60 ročný muž bol nájdený v spálni rodinného domu a 65 ročná žena v kúpeľni. Polícia vykonala v dome prehliadku a miesto činu dôkladne zadokumentovala.
Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ Trenčín začal trestné stíhanie vo veci prečinu Usmrtenie.
Obhliadajúci lekár cudzie zavinenie nevylúčil a nariadil vykonanie súdnej pitvy. Na základe predbežnej správy z vykonanej súdnej pitvy bola ako príčina smrti určená intoxikácia oxidom uhoľnatým.

Polícia žiada verejnosť o obozretnosť. Ak máte doma krb, kotol, prípadne plynový ohrievač, mali by ste vedieť o „tichom zabijakovi“, ktorý Vám môže spôsobiť aj smrť. Oxid uhoľnatý je smrteľne nebezpečný plyn, a to z dôvodu, že nemá žiadny zápach a nie je ho ani vidieť! Pri nedostatku kyslíka obsah oxidu uhoľnatého stúpa na nebezpečnú úroveň a vo vzduchu vzniká zmes, ktorá je nebezpečná pre naše zdravie a život. Ak sa vystavíte vysokej koncentrácii oxidu uhoľnatého vo vzduchu, môže to viesť k okamžitej zástave dýchania.

Dbajte preto na pravidelnú údržbu kotla a čistenie komína. Prehliadka plynového spotrebiča by sa mala vykonávať každoročne pred zahájením vykurovacej sezóny. Najväčšie nebezpečenstvo hrozí v nedostatočne vetraných miestnostiach. Zabezpečte, aby bol v kotolni dostatočný prívod spaľovacieho vzduchu. Pozor na výfukové plyny v uzavretých priestoroch (v garážach, v kúpeľniach).
Vykurovacie obdobie je v plnom prúde a kolísanie teplôt a tlaku vzduchu vytvára ideálne podmienky pre vznik podobných životu nebezpečných situácií. Myslite na to, že nevedomosť a neinformovanosť pri nesprávnom prevádzkovaní krbov, plynových kotlov a ohrievačov môže mať aj tragické následky!

zdroj: Polícia SR – Trenčiansky kraj 

 

Podobné články

Podané najväčšie TRESTNÉ oznámenie v dejinách Slovenskej republiky…

“Slovensko čarovné. Dnes som podal aj za vas najväčšie trestné oznámenie na…

Známy markizák to už nevydržal a Igorovi Matovičovi adresoval DSRNÝ ODKAZ! Igor, toto si prečítaj!

Juraj Čurný z markizáckej šou Chartshow adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi drsný odkaz.…

Slováci, POZOR! Národný Portál Zdravia: Ten kto neabsolvuje preventívnu zubnú prehliadku, bude si musieť…

Počet preventívnych prehliadok u zubárov rapídne poklesol. informuje o tom na Národný portál…

Prísnejší trest než sa čakalo: Polícia obvinila vodiča z tragickej nehody v Bratislave, TOTO mu hrozí!

Policajti odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave sa v…