The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej 120 ľudí zahynulo a ďalších 100 utrpelo zranenia, keď ich počas halloweenskej slávnosti v hlavnom meste Soul rozdrvil veľký dav, ktorý sa tlačil dopredu na úzkej ulici, uviedli juhokórejskí predstavitelia.

Choi Seong-beom, šéf soulského hasičského zboru Yongsan, uviedol, že počet obetí môže stúpnuť a že bližšie nešpecifikovaný počet zranených je v kritickom stave po tlačenici, ktorá sa stala v sobotu večer v rekreačnej štvrti Itaewon.

Povedal, že 74 mŕtvych bolo poslaných do nemocníc, zatiaľ čo telá zvyšných 46, ktorí zostali na ulici, boli prevezené do neďalekej telocvične, aby ich pracovníci mohli identifikovať.

Podľa úradov boli ľudia rozdrvení po tom, čo sa veľký dav začal tlačiť dopredu v úzkej uličke neďaleko hotela Hamilton, ktorý je hlavným miestom večierkov v Soule.

Na ošetrenie zranených bolo do ulíc vyslaných viac ako 800 záchranárov a policajtov z celej krajiny vrátane všetkých dostupných pracovníkov v Soule.

Národná hasičská agentúra vo svojom vyhlásení samostatne uviedla, že úradníci sa stále snažia určiť presný počet núdznych pacientov.

Na televíznych záberoch a fotografiách bolo vidieť sanitky zoradené v uliciach za silnej prítomnosti polície a záchranárov, ktorí prenášali zranených na nosidlách. Bolo tiež vidieť, ako záchranári a chodci vykonávajú resuscitáciu ľudí ležiacich na uliciach.

V jednej časti videli záchranárov, ako kontrolujú stav tucta alebo viacerých ľudí, ktorí nehybne ležali pod modrými prikrývkami.

Polícia, ktorá obmedzila dopravu v okolitých oblastiach, aby urýchlila prevoz zranených do nemocníc v celom meste, tiež potvrdila, že na uliciach Itaewonu resuscitovali desiatky ľudí. Metropolitná vláda Soulu vydala núdzové textové správy, v ktorých vyzvala ľudí v oblasti, aby sa urýchlene vrátili domov.

Niektoré miestne médiá predtým uviedli, že k tlačenici došlo po tom, čo sa do baru Itaewon nahrnula veľká skupina ľudí po tom, čo sa dozvedeli, že ho navštívila neznáma celebrita.

Juhokórejský prezident Yoon Suk Yeol vydal vyhlásenie, v ktorom vyzval úradníkov, aby zabezpečili rýchle ošetrenie zranených a preskúmali bezpečnosť miest konania slávností. Zároveň nariadil ministerstvu zdravotníctva, aby urýchlene nasadilo tímy zdravotnej pomoci pri katastrofách a zabezpečilo lôžka v blízkej nemocnici na ošetrenie zranených.

Miestne médiá uviedli, že do ulíc mesta Itaewon sa na halloweenske oslavy, ktoré boli najväčšie od začiatku pandémie po zmiernení obmedzení COVID-19 v posledných mesiacoch, zišlo približne 100 000 ľudí.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…