The map, 2013, based on 1.1 billion users

V hlavnom meste Jemenu, Saná, došlo k tragédii, keď počas charitatívnej akcie v škole vypukla tlačenica. Viac ako 80 ľudí zahynulo a stovky ďalších utrpeli zranenia.

Táto udalosť sa stala jednou z najväčších tragédií svojho druhu v poslednom desaťročí, informovala tlačová agentúra AFP.

Nešťastie nastalo len niekoľko dní pred moslimským sviatkom íd al-fitr, ktorým končí posvätný mesiac ramadán. Stovky ľudí sa zhromaždili v budove školy, aby získali dobročinný peňažný prídel v hodnote približne deväť dolárov na osobu. V dôsledku tlačenice prišlo o život najmenej 85 ľudí vrátane žien a detí, a 322 ďalších utrpelo zranenia.

Zranených previezli do blízkych nemocníc a osoby zodpovedné za tragédiu zadržali úrady. Na vyšetrovanie tejto udalosti bol vytvorený špeciálny výbor.

Dlhodobá občianska vojna v Jemene vytvorila situáciu, ktorú OSN označuje za jednu z najhorších humanitárnych kríz na svete. Viac ako dve tretiny obyvateľov žijú pod hranicou chudoby, vrátane vládnych zamestnancov v húsijmi ovládaných oblastiach, ktorí už roky nedostali výplatu. V roku 2022 potrebuje akútnu humanitárnu pomoc viac ako 21,7 milióna Jemenčanov – dve tretiny obyvateľstva krajiny.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…