The map, 2013, based on 1.1 billion users

Polícia uviedla, že v sobotu neskoro večer po oslavách lunárneho nového roka, na ktorých sa zúčastnili tisíce ľudí, zahynulo pri masovej streľbe v jednom z podnikov v meste východne od Los Angeles najmenej deväť ľudí.

Streľba v Monterey Parku bola nahlásená o 22:22 a došlo k nej v bližšie nešpecifikovanom podniku na Garvey Ave, uviedol seržant Bob Boese z oddelenia šerifa okresu Los Angeles. Strelcom je muž, uviedol Boese v nedeľu skoro ráno. Nebolo jasné, či sa po ňom stále pátra, či bol chytený alebo je medzi zabitými.

Úrady neposkytli žiadne informácie niekoľko hodín po tom, čo na hlásenia o streľbe reagovali desiatky policajtov.

Monterey Park je mesto s približne 60 000 obyvateľmi s veľkým počtom ázijských obyvateľov, vzdialené asi 16 kilometrov od centra Los Angeles.

Podľa databázy The Associated Press/USA Today o masových vraždách v USA išlo o piatu masovú streľbu v USA tento mesiac a najsmrteľnejšiu, odkedy bolo v škole v texaskom meste Uvalde zabitých 21 ľudí. Najnovšie násilie prichádza dva mesiace po tom, čo bolo v nočnom klube v Colorado Springs zabitých päť ľudí.

Seung Won Choi, ktorý vlastní reštauráciu Clam House s grilom s morskými plodmi oproti miestu, kde došlo k streľbe, pre Los Angeles Times povedal, že do jeho podniku vtrhli traja ľudia a povedali mu, aby zamkol dvere.

Títo ľudia tiež Choiovi povedali, že tam bol strelec so zbraňou, ktorý mal pri sebe viacero nábojov. Choi uviedol, že sa domnieva, že k streľbe došlo v tanečnom klube.

Boese neuviedol meno podniku, ale povedal, že sa nachádza v bloku 120 na Garvey Ave. Jedným z podnikov v tomto bloku je tanečné štúdio Star Ballroom, kde sa podľa kalendára na jeho webovej stránke od 20.00 do 23.30 hod. konalo podujatie s názvom “Star Night”.

Wong Wei, ktorý býva neďaleko, povedal denníku Los Angeles Times, že jeho priateľ bol v ten večer na záchode v tanečnom klube, keď sa začala streľba. Keď vyšla von, uviedol, že videla strelca a tri telá.

Priateľ potom okolo 23.00 h utiekol do svojho domu, povedal Wei a dodal, že jeho priatelia mu povedali, že strelec zrejme strieľal bez rozdielu z dlhej zbrane. “Nevedia prečo, a tak utekajú,” povedal novinám.

K streľbe došlo v blízkosti miesta, kde sa tisíce ľudí zúčastnili na oslavách lunárneho nového roka. V sobotu sa začal dvojdňový festival, ktorý je jedným z najväčších podujatí lunárneho nového roka v južnej Kalifornii.

Na videách zverejnených na sociálnych sieťach bolo vidieť, ako ľudí nakladajú na nosidlá a ukladajú do sanitiek. Na ďalších fotografiách bolo vidieť zakrvavené a obviazané obete, ktoré na parkovisku ošetrovali hasiči z Monterey Parku.

zdroj: apnews.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…