The map, 2013, based on 1.1 billion users

Žena zomrela po tom, čo jej v sobotu v zariadení Atria Senior Living v Kalifornii omylom podali namiesto džúsu tekutinu na umývanie riadu.

Úrady zareagovali v zariadení Atria Park Senior Living v San Mateo približne o 20:10 po prijatí hlásenia o otrave ženy. Zistili, že trom obyvateľom domova boli omylom podané toxické chemikálie a museli ísť do nemocnice, uvádza sa v tlačovej správe policajného oddelenia v San Mateo.

Spoločnosť Atria Park vo vyhlásení potvrdila, že látka podávaná jej obyvateľom bola tekutina na umývanie riadu.

Jedna z obyvateliek, ktorá bola medzičasom identifikovaná ako 93-ročná Gertrude Elizabeth Murison Maxwellová, zomrela v miestnej nemocnici, uviedla polícia.

Maxwellovej dcéra Marcia Cutchinová povedala miestnej televíznej stanici KRON-TV, že jej matka mala “pľuzgiere v ústach, hrdle a pažeráku”, keď prišla v sobotu večer do nemocnice, a že v zariadení jej povedali, že látka je “alkalický čistiaci roztok, ktorý požiera bielkoviny”.

Prví záchranári Cutchinovej povedali, že sa domnievajú, že obyvatelia látku požili sami. Tá však spravodajskej stanici povedala, že by to bolo nemožné, pretože jej staršia matka sa nedokáže sama nakŕmiť.

“Mnohým ľuďom, ako je moja matka, musíte podržať pohár pri ústach a nakloniť jej ho do úst,” povedala Cutchinová.

Spoločnosť Atria vo vyhlásení pre spravodajskú stanicu potvrdila, že vedie interné vyšetrovanie toho, ako bola obyvateľom podávaná tekutina na umývanie riadu. Podľa vyhlásenia tiež pozastavila činnosť zamestnancom, ktorí sa na tom podieľali.

“Môžeme potvrdiť, že traja naši obyvatelia boli nedávno prevezení do nemocnice po tom, čo im omylom podali tekutinu na umývanie riadu ako džús na pitie. Spolupracujeme s miestnymi orgánmi, ktoré nás informovali, že jeden obyvateľ zomrel,” uvádza sa vo vyhlásení. “Úprimnú sústrasť vyjadrujeme rodine. Keď sa to stalo, naši zamestnanci okamžite kontaktovali úrady a obyvatelia boli prevezení do nemocnice na vyšetrenie a ošetrenie.”

zdroj: newsweek.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

MUDr. Lenka Doležalová: Mladá zdravotná sestrička umrela na koronavírus a zanechala tu mladú dcérku

Po smutnej správe o úmrtí mladej sestričky na Covid-19, napísala česká lekárka…

AKTUÁLNE! Rusko znovu varuje: Tí, ktorí dodávajú smrtiace zbrane na Ukrajinu, ponesú zodpovednosť!

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v pondelok uviedlo, že tí, ktorí dodávajú smrtiace…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA: Požiar na covidovom oddelení si vyžiadal deväť obetí: Stav ďalších ľudí je kritický

KORONAVÍRUS: Požiar na jednotke intenzívnej starostlivosti si v Rumunsku vyžiadal deväť životov Najmenej…