The map, 2013, based on 1.1 billion users

Šesťročný žiak postrelil a zranil učiteku na svojej škole vo Virgínii počas piatkovej hádky v triede prvého stupňa, informovala polícia a predstavitelia školy v meste Newport News.

Odborníci uviedli, že streľba v škole, do ktorej je zapojený 6-ročný chlapec, je mimoriadne zriedkavá, pričom zákony štátu Virgínia obmedzujú spôsoby, akými môže byť dieťa v tomto veku potrestané za takýto trestný čin.

Polícia uviedla, že pri streľbe na základnej škole Richneck nebol zranený žiadny žiak. Učiteľka – žena vo veku 30 rokov – utrpela život ohrozujúce zranenia. Jej stav sa do neskorého popoludnia trochu zlepšil, uviedol náčelník polície v Newport News Steve Drew.

“Nemali sme tu ešte situáciu, že by niekto chodil okolo školy a strieľal,” povedal Drew novinárom a neskôr dodal, že streľba nebola nehoda.

Drew uviedol, že študent a učitelka sa poznali z prostredia triedy.

Povedal, že chlapec mal v triede pištoľ a vyšetrovatelia sa snažia zistiť, kde ju získal. Policajný šéf neposkytol ďalšie podrobnosti o streľbe, hádke ani o tom, čo sa stalo vo vnútri školy.

Joselin Gloverová, ktorej syn chodí do štvrtej triedy, povedala novinám The Virginian-Pilot, že dostala textovú správu zo školy, v ktorej sa uvádza, že jedna osoba bola postrelená a druhá je vo väzbe.

“Srdce sa mi zastavilo,” povedala. “Bola som vystrašená, veľmi nervózna. Rozmýšľala som, či ten človek je môj syn.”

Carlos, jej 9-ročný syn, bol na prestávke. Povedal však, že on a jeho spolužiaci sa čoskoro ukryli v zadnej časti triedy.

“Väčšina celej triedy plakala,” povedal Carlos novinám.

Rodičia a žiaci sa opäť stretli pri dverách telocvične, informovali verejné školy v Newport News prostredníctvom Facebooku.

Policajný šéf sa konkrétne nevyjadril k otázkam, či sú úrady v kontakte s rodičmi chlapca, ale uviedol, že toto vyšetrovanie vedú členovia policajného oddelenia.

“Boli sme v kontakte s naším prokurátorom commonwealthu (miestnym prokurátorom) a niektorými ďalšími subjektmi, aby nám pomohli čo najlepšie zabezpečiť služby pre tohto mladého muža,” povedal Drew.

Newport News je mesto s približne 185 000 obyvateľmi na juhovýchode Virgínie, ktoré je známe svojou lodenicou, v ktorej sa stavajú lietadlové lode a iné plavidlá amerického námorníctva.

Podľa webovej stránky ministerstva školstva Virgínie má Richneck približne 550 žiakov, ktorí navštevujú materskú školu až piatu triedu. Predstavitelia školy už uviedli, že v pondelok sa v škole nebude vyučovať.

“Dnes naši žiaci dostali lekciu o násilí páchanom strelnými zbraňami,” povedal George Parker III, školský inšpektor v Newport News, “a o tom, čo môžu zbrane spôsobiť, aby narušili nielen vzdelávacie prostredie, ale aj rodinu, komunitu.”

Zákony štátu Virgínia neumožňujú súdiť šesťročné deti ako dospelých.

Okrem toho je 6-ročné dieťa príliš malé na to, aby bolo v prípade uznania viny odovzdané do starostlivosti ministerstva spravodlivosti pre mladistvých.

Sudca pre mladistvých by však mal právomoc odňať rodičom opatrovníctvo a zveriť dieťa do pôsobnosti ministerstva sociálnych služieb.

Streľba v škole, do ktorej je zapojené 6-ročné dieťa, je mimoriadne zriedkavá, povedal James Alan Fox, kriminológ z bostonskej Northeastern University.

zdroj: apnews.com

 

 

 

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…