The map, 2013, based on 1.1 billion users

Najmenej 25 ľudí zahynulo a najmenej 170 ďalších utrpelo zranenia pri obrovskom požiari v zariadení na prekladanie kontajnerov v Bangladéši. Informovali o tom zahraničné agentúry s odvolaním sa na políciu a miestnu tlač. Podľa agentúry AP zahynulo najmenej 28 ľudí.

Terminál sa nachádza v meste Sitakunda, približne 40 kilometrov od druhého najväčšieho bangladéšskeho mesta Chittagong, ktoré je zároveň najväčším prístavom v krajine. Podľa miestnej tlače sa v zariadení nachádza 5 000 kontajnerov. Agentúra AP uvádza, že požiar vypukol dnes skoro ráno SELČ a v areáli bolo počuť výbuchy, ktoré pravdepodobne spôsobili chemikálie uložené v kontajneroch. Výbuchy podľa agentúry AFP otriasli budovami vzdialenými niekoľko kilometrov.

“Pri požiari zahynulo 25 ľudí vrátane piatich hasičov. Bilancia by sa mohla zhoršiť, keďže požiar ešte nie je úplne lokalizovaný,” uviedol pre agentúru AFP jeden zo zdravotníckych pracovníkov.

Podľa nemocničného zdroja je približne 20 ľudí v kritickom stave s rozsiahlymi popáleninami. Pri nehode sa zranilo najmenej 170 ľudí vrátane 40 hasičov a desiatich policajtov, uviedol regionálny policajný šéf pre agentúru AFP.

Hasiči boli dnes ráno SELČ stále na mieste, ale podľa správcu bol požiar na väčšine územia pod kontrolou. Uviedol, že kontajnerový terminál sa okrem chemikálií využíva najmä na skladovanie oblečenia určeného na vývoz do západných krajín.

zdroj: reuters.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…