Vo štvrtok v nórskom severnom regióne Troms zahynuli v lavíne traja francúzski lyžiari vo veku 60 rokov, uviedla polícia.

Policajný okres Troms potvrdil, že traja francúzski lyžiari zahynuli po tom, ako ich vo štvrtok zasiahla lavína v Lyngene v kraji Troms og Finnmark.

“Podľa hlásení lavína strhla troch ľudí. Letecká záchranka už pristála a lekár konštatoval smrť troch ľudí,” uviedol na Twitteri policajný okres Troms.

Tri obete boli súčasťou skupiny deviatich zahraničných lyžiarov, informovala verejnoprávna televízia NRK. Podľa NRK mali obete na sebe lavínové detektory, vďaka ktorým ich bolo možné rýchlo lokalizovať. Lyžiarov zachytila lavína na vrchu Kavringtinden.

“Volajúci uviedol, že lavína strhla troch ľudí. Ďalší šiesti pracovali na vyhrabaní troch, ktorých lavína odniesla,” povedal pre NRK vedúci operácií policajného okresu Troms Karl Eirk Thomassen.

Meteorologická výstražná služba Varsom.no vydala oranžové varovanie pred nebezpečenstvom pre veľké časti Troms, čo znamená značné riziko lavín v oblasti. V stredu zasiahla lavína aj dvoch ľudí v Lyngene, ale neboli zranení. Dňa 30. marca pri dvoch lavínach v Lyngene zahynula jedna osoba a sedem bolo zranených.

Dan Håvard Johnsen, starosta mesta Lyngen, uviedol, že tieto správy sú tragickým začiatkom veľkonočných prázdnin v Nórsku.

“Je to neuveriteľne tragický začiatok Veľkej noci. Zanechá to stopy na komunite v Lyngene,” povedal pre NRK.

zdroj: thelocal.no

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…