The map, 2013, based on 1.1 billion users

Zdravotníci v USA uviedli, že dieťa pravdepodobne zomrelo na zriedkavú infekciu spôsobenú amébou, ktorá požiera mozog, po tom, ako sa kúpalo v rieke.

Dieťa, ktorého meno úradníci neuviedli, sa 8. augusta kúpalo v rieke Elkhorn vo východnej Nebraske a približne o päť dní neskôr sa u neho objavili príznaky.

Podľa zdravotného oddelenia okresu Douglas bolo dieťa hospitalizované do 48 hodín od objavenia sa príznakov a o 10 dní neskôr zomrelo.

Zdravotnícki pracovníci na štvrtkovej tlačovej konferencii uviedli, že lekári sa domnievajú, že dieťa zomrelo na primárnu amébovú meningoencefalitídu, zvyčajne smrteľnú infekciu spôsobenú naegleria fowleri – často označovanú ako mozgožravá améba.

Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) vykonáva testy na potvrdenie príčiny infekcie, uviedla Dr. Lindsay Huseová, riaditeľka zdravotného oddelenia okresu Douglas.

Ak sa potvrdí, pôjde o prvé úmrtie na naegleria fowleri v histórii Nebrasky, uviedlo štátne ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb.

“Vieme si len predstaviť, ako musí byť rodina zničená, a vyjadrujeme jej úprimnú sústrasť,” uviedol doktor Huse vo vyhlásení.

zdroj: news.sky.com

Podobné články

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku len 28 rokov náhle zomrel známy mladý herec!

Zomrel herec Nickelodeon a Disney Channel Jansen Panettiere, brat herečky Hayden Panettiere.…

SMUTNÁ SPRÁVA! Vo veku 88 rokov zomrela ďalšia herecká legenda!

Herec Josef Somr zomrel vo veku 88 rokov. Vo filmoch stvárnil viac…

SMUTNÁ SPRÁVA: Vo veku len 34 rokov zomrel známy spevák. Ostali po ňom dve malé deti!

Tom Parker, spevák britskej chlapčenskej skupiny The Wanted, zomrel vo veku 33…

OBROVSKÁ TRAGÉDIA! Dvanásťročné dievča NEPREŽILO kúpanie s kamarátmi, pod vodou bola 15 minút!

V utorok večer došlo k tragédii pri odvale Jeremenko v Ostrave. Dvanásťročné…